×
Foto: Contributor
#Madam EVA

Diabol nosí Loro Piana (aj Pradu a iné mega luxusné značky)

×
Foto: Contributor
#Madam EVA

Diabol nosí Loro Piana (aj Pradu a iné mega luxusné značky)

28.4. 10:36 Milujú to. Nemôžu si pomôcť. Ten ultra luxus a okázalosť. Ako Vladimir Putin, ktorý si dal bundu za 13-tisíc eur, aby ľuďom vysvetlil, že, bohužiaľ, taký je život, vojna bola nevyhnutná. Predsa len, kašmír ohreje v ruskej zime lepšie než polyakryl.

Pod tou sofistikovanou modrou bundou Loro Piana mal ďalší fajnový kúsok – krémový rolák Kiton za 2 800. A asi aj nepriestrelnú vestu, ale o to nejde.
Priemerný ročný plat v Rusku je okolo päťtisíc eur.
Jeho kamarát čečenský prezident Ramzan Kadyrov, ktorého povolal Putin na výpomoc s likvidovaním Ukrajincov, nás pred časom priviedol na pokraj mdlôb svojou voľbou obuvi. Človek, ktorý mučí, vraždí, unáša ľudí, vystúpil na Putinovu podporu vo vyleštených kanadách Prada. Model Monolith stojí zhruba 1 300 eur a dotvoril bizarný obraz hrdloreza so zlými očami a s bujnou bradou, ktorý ctí stredoveké spôsoby, nenávidí gejov, ženy, ale k maskáčom si „strihne“ pradičky, veď sú pekné a vysoká móda predsa pasuje aj k maskáčom.

Peniaze vrážali do šperkov a hodiniek
Je to zvláštne, na jednej strane to opovrhnutie Západom, na druhej neprekonateľná príťažlivosť k všetkému západnému, obzvlášť čo sa týka módy. Keď Rusko napadlo Ukrajinu, značky okamžite reagovali. Chanel, Louis Vuitton, Gucci, Dior, Hermès (len v Moskve má tri pobočky), Prada, Burberry stopli biznis, zavreli butiky, zrušili doručovanie do Ruska. Napríklad Gucci má trinásť butikov, koncern LVMH (Louis Vuitton atď.) až 120. Svojim vyše tritisíc zamestnancom naďalej platia výplatu. To isté Bottega Veneta, Brunello Cuccinelli, najfajnovejšie z talianskych fajnovostí. Zaujímavý bol dosah a reakcia klenotníckych top značiek Azzedine Alaïa, Cartier, Chloé, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Piaget, Vacheron Constantin, Van Cleef & Arpel. Bulgari zavreli a poskytli významnú finančnú pomoc Ukrajine ako reakciu na to, že bohatí Rusi začali rýchlo nakupovať šperky v úsilí zakonzervovať svoje peniaze v niečom, čo nestratí hodnotu a ľahko sa prenáša. Zlato je vždy dobrá voľba a hodinky takisto.

Zatvorené do odvolania
Postupne sa zapojili všetky významné „západniarske“ koncepty – Net-a-porter, My Theresa a Farfetch. Ale zatvorili aj bežné značky ako Asos, Adidas, Nike, Puma, Zara (a vôbec celý Inditex, čiže aj Massimo Dutti, Bershka, atď., atď.) či H & M, pre ktoré je Rusko šiesty najväčší trh na svete.
Biznis pozastavil Apple, Ferrari, Aston Martin, Jaguar, Moët & Chandon. Alebo taká Ikea, čo bola takmer rovnaká hrôza, ako keď sa zatvorili brány „mekáča“. Samozrejme, online svet sa pridal (Netflix, Spotify, Airbnb, Amazon, YouTube) a toto zabolelo už aj strednú vrstvu, nielen nechutne bohatých ľudí. L’Oreal ako veľký beauty hráč takisto zatvoril obchody, stopol e-shop a vrhol sa na filantropiu vrátane podpory svojich ukrajinských zamestnancov, medzi poslednými zatvorili aj Estée Lauder a Sephora.

Bod zlomu
Lenže tá najväčšia dráma sa odohrala až keď známy výrobca botoxu a dermálnych výplní v rámci sankcií pozastavil svoje dodávky do Ruska!
Lebo v najhoršom človek vytiahne zo skrine starší svetrík Gucci, sačko Chanel, zánovnú birkinku. Lenže padnutá tvár, vrásky, úzke pery, staroba (!!!), to je úplne iná káva. O tom vodca vie svoje, ako masívny používateľ spomenutých vymožeností.
Bye bye vyhladené čelo, „naducané“ líca a očné okolie bez vrások.
Bolo by milé raz uvidieť v praxi nielen zhabanie tých stámiliónových jácht, ktoré sa plavia pod vlajkami Kajmaních ostrovov, ale aj známu poučku, že v starobe má každý z nás tvár, akú si zaslúži.

Loro Piana, tentokrát v teplákovej verzii za približne 3-tisícky nájdete TU.