MADAM EVA 12
Foto: MADAM EVA 12
#Madam EVA

Decembrová MADAM EVA prichádza so špeciálom "POMÁHAME"

MADAM EVA 12
Foto: MADAM EVA 12
#Madam EVA

Decembrová MADAM EVA prichádza so špeciálom "POMÁHAME"

19.11. 9:24 Najdôležitejšie posolstvo našej vianočnej Madam Evy sa skrýva úplne nenápadne v poslednom odseku rozhovoru s Peťou Polnišovou.

Dokonca to ani nepovedala ona, ale jej tréner bedmintonu, že tento šport treba hrať s ľahkosťou, akoby mal človek v sebe dve deci vína.Podľa mňa sa to dá aplikovať aj na život – to už dodala Petra a povedala tým všetko, čo potrebujeme na sklonku tohto prečudesného náročného roku vedieť.

Trik je v tom – žiť s ľahkosťou, a pritom sa nestať latentnou alkoholičkou, hoci niektoré životné situácie sú naozaj len otázkou toho deci, prípadne dvoch, a zrazu sa nám vynárajú v nových perspektívach.

Pri všetkej úcte k dobrému vínu si myslím, že si to dokážeme naprogramovať aj zvnútra, tú elastickosť, s ktorou chytíme každé podanie, a keď nie, príde ďalšie, nič sa nedeje, nebudeme mať preto kŕč v ramene. Tú jemne veselú clonu našej mysle, ktorá je príjemne povznesená a hravá, veď nejde o život, ide len o bedminton!

Toto nás, myslím, verím, spája – vás, naše úžasné čitateľky, a nás, ktoré Madam Evu s láskou tvoríme. Bedmintonový spôsob žitia a premýšľania, ktorý je trošku naviazaný na povahové danosti a dosť zásadne na vek. Ťažkostí máme každá aspoň za jedny sane ťahané šiestimi statnými sobmi, ale už sa na ne pozeráme inak. Vidíme nové súvislosti, učíme sa, rozcvičujeme to zápästie... A hráme v pekných legínsoch.

MADAM EVA 12
Zdroj: MADAM EVA 12

Vrchol hravosti je náš vianočný Eva Charity Bazaar, ktorý spustíme 1. decembra. Poďte si niečo vydražiť, bude tam tooooľko krásnych vecí, že až! Je to zábava, a zmysluplná, lebo peniažky dávame vybraným azylovým domom pre týrané ženy. V rámci celoredakčného prieskumu sa zdá, že najväčší boj zvedieme o Dior kabelku a Chanel peňaženku, no v každom ročníku sa vyskytne nečakané prekvapenie. To sú tie bedmintonové šampiónky, ktoré neváhajú šľachetne prihodiť len tak, na niečo nenápadné, lebo chcú. Lebo to tak cítia.

Všimnite si, že v tomto úvodníku nespomíname hnusobu na c, prípadne k. Načo? Zápas beží, čoskoro ho víťazne dohráme a my už máme predsa oči upreté niekde inde. Do diaľky, kde sedíme na terasách, bez rúšok, vysmiate, žiadne odstupy a ku všetkým máme blízko, najbližšie.

Video

Diskusia