Foto: Anton Karpita, archív firiem
#Madam EVA

Chýbala mi rodina, trpela som samotou: Čím všetkým si prešla Lucia Hablovičová

30.4. 2021 8:18 "Keď sa obzriem dozadu, som vďačná za každú šancu a skúsenosť, ktorú som od života dostala."

Lucia Hablovičová (42)
Modelingu sa venovala od roku 1994 približne 12 rokov. Za ten čas stihla zažiariť v kampaniach pre Martini, Renault Clio, Chupa Chups, Metaxa, Fanta či Pantene... Dnes je majiteľ kou súkromnej škôlky Happyland v Malackách.

Prvé sny
Od detstva som túžila byť učiteľkou v materskej škôlke. Mala som bábiky a medvede opreté v rade o stenu a „učila“ som ich. (úsmev) Na ulici som kočíkovala všetky deti našich susedov. Bolo pre mňa absolútne prirodzené prihlásiť sa na Pedagogickú školu, odbor učiteľstvo materských škôl a vychovávateľstvo.

Na móle a pred fotoaparátom
V šestnástich rokoch ma na ulici oslovila skautka z agentúry, ktorá si ma pomýlila s dievčaťom, na ktoré čakala. Keďže som o modelingu ani nesnívala, jej záujem ma nechal chladnou a neprejavila som nadšenie. Dala mi však na seba kontakt.

Príchod hostí na 19. Ples v opere v Bratislave. Na snímke Lucia Hablovičová a Boris Hanečka.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Na základe toho urobila ďalší krok moja mama. Potom všetko malo rýchly spád. Po prvých skoro amatérskych fotkách som už o mesiac letela sama do Paríža. A aj napriek počiatočnému nezáujmu som sa modelingu nakoniec venovala viac než dvanásť rokov. Precestovala som veľa krajín a veľa som sa naučila. Samostatnosti, ale aj tomu, ako sa žije inde.

Aké sú moje hodnoty, čo v živote chcem, a naopak, čo nie. Hoci som mala veľa možností a šancí venovať sa tejto práci na najvyššej úrovni, nikdy som to nedotiahla do konca. Chýbala mi rodina, trpela som samotou. Ťažko som v cudzom prostredí nadväzovala vzťahy. Vždy som sa vrátila domov.

Hoci som o pár týždňov či mesiacov vycestovala zasa naspäť, takáto kariéra na pokračovanie nebola pre mňa perspektívna. S odstupom času to boli pekné roky a prebudili vo mne cestovateľskú vášeň. Dodnes milujem pocit, keď vystúpim niekde na letisku a hádam, čo ma čaká za dverami s nápisom Exit. (pokračovanie tu)

Video