×
#Madam EVA

Ani strašná choroba to nezmenila: Celine Dion dokazuje, že fashion ikony sa rodia aj po 50-tke

24.1. 7:33 Ak by niekto mohol mať na predlaktí vytetované "Vek je moja devíza", bola by to Céline (54). Tesne pred svojou päťdesiatkou sa z nej stala fashion ikona takého kalibru, že to takmer zatienilo jej dokonalý hlas.

Má technicky najvyspelejší hlas spomedzi žijúcich speváčok, jej soprán je taký silný a čistý, že okná vibrujú v rámoch a ľudia lapajú po dychu. Je najpredávanejšou francúzsky hovoriacou umelkyňou všetkých čias.

Céline Dio
Zdroj: Profimedia

Raz, keď videla Michaela Jacksona naživo, povedala svojmu manažérovi a neskôr mužovi, že toto chce; byť superstar, žijúca legenda, veľká speváčka. A on sa zamyslel a povedal – dobre. Na pár mesiacov ju stiahol z javiska, dal jej urobiť komplet nové zuby, drilovala jazyky a absolvovala náročné tréningy hlasiviek, aby vedela využiť dar, ktorý má.

Speváčka na archívnej fotke.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/B-e0ykRjN8e/

Jej módny prerod bol pozoruhodný a zrejme sa dá vnímať ako pud sebazáchovy, odklonenie pozornosti od tragických strát ku kráse, ako inému druhu umenia a sebavyjadrenia. Jej outfity ohurujú, a ona si ich môže dovoliť: jednak svojou postavou, vychudnutá, pevná, malé prsia, a jednak tým zvyškom, čo je jej osobnosť a postavenie.

Obľúbená speváčka, Céline Dion, autorka viacerých nesmrteľných hudobných hitov, vyzerá na javisku ako bohyňa.
Zdroj: instagram.com/celinedion/

Samozrejme, nie je to, že speváčka si doma skladá takéto outfity pred zrkadlom. Jej štýl vycibril Law Roach, stylista ktorého si Céline vygooglila! Jej deti totiž pozerali jeden sitcom, kde hrala Zendaya a jej sa veľmi páčilo oblečenie.

Celine v Paríži.
Zdroj: Profimedia

Róby od známych návrhárov, ktoré nosí na svojich koncertoch, by si tiež zaslúžili aj vlastný článok, o šancu obliekať legendárnu speváčku sa bijú takmer všetky renomované módne domy.

Céline Dion však bola so svojím teplákovým outfitom spokojná.
Zdroj: Profimedia

Céline je presný opak zamračenej štandardne vážnej módnej ikony a bez úsmevu na tvári ju takmer ani nevidieť. Vôbec sa netrápi tým, aby bola cool, a to je v podstate najlepšia cesta ako byť cool.

Trúfnete si odhadnúť, koľko stojí tento outfit? Výsledná suma je...ufffff
Zdroj: archív

Podobné speváčky sa nerodia každý deň a aj samotná Céline si dobre uvedomuje, že jej tvorba nemá vekové ohraničenie. Podobným spôsobom sa vrhla aj do módy, hoci nebyť jej stylistov, možno by všetko dopadlo inak.

Céline Dion
Zdroj: Northfoto

Začiatkom decembra speváčka oznámila, že jej diagnostikovali vzácne neurologické ochorenie, ktoré postihuje jedného človeka z milióna. Moersch-Woltmanov syndróm spôsobuje nekontrolovateľné spazmy svalov a neexistuje naň liek.

Zronená: Céline Dion oznámila pred Vianocami, že trpí zriedkavou neurologickou poruchou, ktorá jej bráni spievať.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/Cl5xJY1AjAO/

Kŕče sú také silné a bolestivé, že jej to znemožňuje spievať tak ako doposiaľ. Postupom času svaly nôh a aj po celom tele stuhnú vrátane rúk a dokonca aj tváre. Kŕče dokážu vykĺbiť končatinu, zlomiť kosť alebo spôsobiť nekontrolované pády.

Je to bojovníčka. Veríme, že vybojuje aj túto skúšku.
Zdroj: Profimedia

Diagnóza Céline je rarita, ale aspoň jej vysvetlila zdravotné ťažkosti, ktorými v posledných rokoch prechádzala. Perspektíva veľmi závisí od prípadu k prípadu.

V móde nachádza radosť, pomohla jej vyrovnať sa aj so smrťou manžela.
Zdroj: Profimedia.sk

Momentálne sa utiahla do úzadia v Nevade so svojou rodinou a zrušené je aj jej európske turné, počas ktorého mala vystúpiť vo Viedni aj Prahe. Akosi cítime, že určite nepovedala posledné slovo, že sa len tak nepoddá, pretože už zažila všeličo… A aj túto etapu života raz pretaví do úžasnej hudby.

Celine Dion
Zdroj: Getty Images
autor:  Sylvia Kerepecká

Video