×
#Madam EVA

200 kusov mega luxusných šperkov kráľovnej Alžbety: Kto ich bude teraz nosiť?

4.10. 2022 19:09 Tak si to zhrňme: 98 brošní, 34 párov náušníc, 14 hodiniek, 46 náhrdelníkov, 15 prsteňov a ešte nejaké prívesky. Ach veru, to je zbierka, ktorá by vyrazila dych aj naozaj ultra bohatým ľuďom. Aký bude jej osud?

Sú to neskutočne vzácne kúsky, ktorých hodnota bude zrejme ešte len narastať. Všetko spolu má údajne hodnotu niekoľko sto miliónov eur. Samozrejme, kráľovná nemohla nosiť všetky šperky, takže väčšina z nich je uložená v Queen’s Gallery v Buckinghamskom paláci. Po jej smrti je jej syn, kráľ Karol III. (73) prvou osobou, ktorá získa prístup k súkromnej zbierke zosnulej kráľovnej. Ale ujde sa niečo aj ženám, jednotlivé kúsky dostane aj jeho manželka kráľovná Camilla (75) a vojvodkyňa Kate (40), ktorej kráľovná ešte za života požičala niekoľko šperkov.

Kráľovná Alžbeta zomrela.
Zdroj: Twitter

Veľká časť kráľovských šperkov a drahých korunovačných klenotov zostane prístupná verejnosti, je vystavená v Tower of London, pretože tieto kúsky už nie sú súčasťou súkromnej zbierky kráľovnej, ale sú majetkom štátu. Tak napríklad kráľovnin smaragdový náhrdelník a doplňujúce náušnice sú známe ako Cambridge a Delhi Durbar Parure.

Diadém, predtým známy ako Queen Mary’s Girls of Great Britain and Ireland Tiara, vlastnila babička kráľovnej, kráľovná Mary a pôvodne obsahoval veľké perly, ale na žiadosť kráľovnej Mary boli odstránené a diadém bol prerobený na jeho aktuálnu podobu s názvom Cambridge Lovers’ Knot Tiara, obľúbený kúsok vojvodkyne z Cambridge, Kate Middleton. Na mnohých fotkách sme videli aj elegantný trojradový perlový náhrdelník, ktorý kráľovnej daroval jej otec, kráľ Juraj VI., a bol veľkým favoritom Jej Veličenstva. Tiež milovala perlový a diamantový choker, ktorý objednala pre kráľovnú japonská vláda v osemdesiatych rokoch, a v niekoľkých outfitoch ho využila aj vojvodkyňa z Cambridge. FOTKY ŠPERKOV SI POZRITE TU.

Video