Foto: PEXELS
#Madam EVA

10 vlasových omylov, kvôli ktorým účes nedrží tak, ako by ste chceli!

16.8. 2021 9:00 Dôvod, prečo váš účes stratil iskru, býva často ukrytý v zlých alebo nevhodných návykoch, ktorými vlasy roky nevedomky zaťažujete.

1 Dlhé intervaly medzi strihaniami

Základná chyba, ktorú robí vari každá žena – dlhé intervaly medzi jednotlivými strihaniami – neprospieva žiadnym vlasom. Len pravidelný zostrih udržiava vlasy v najlepšej kondícii. Rozštiepené končeky nenápadne postupujú smerom nahor, preto najmä pri dlhých vlasoch je potrebné zastrihávanie každých sedem týždňov. 

Pravidelné zastrihávanie končekov je základ dobrého účesu.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

2 Neprirodzená farba
Farba je samostatná kategória, nikdy sa nekončiaci príbeh s nevyspytateľnou hrdinkou, ktorá pri nesprávnom zaobchádzaní môže viac škodiť ako prospievať. Úplne najhorší nápad je krikľavá blond farba, taká, ktorá pôsobí už zdiaľky umelo a spoľahlivo zničí pôvabné ženské vyžarovanie. Prírodná farba pri korienkoch s jemným zosvetlením pramienkov okolo tváre a na koncoch (balayage) rozžiari oči i pokožku.

3 Neaktuálny styling
 Najhoršie pôsobí zastaraný, priveľmi vrstvený účes a pásikavé melíry. Je to nielen nudné, ale aj príšerne nemoderné. Ak pri tomto čudesnom stylingu zostávate iba zo zotrvačnosti, nebojte sa svojmu kaderníkovi povedať, čo vám naňom vyhovuje a spoločne sa pokúste tieto prvky preniesť do súčasnosti. Každý štýl sa dá osviežiť a zmodernizovať.

autor:  Nina Nová