×
#Ľudia

Zuzana Čaputová sa stretla s Kate Middleton aj princom Charlesom: O čom diskutovali?

×
#Ľudia

Zuzana Čaputová sa stretla s Kate Middleton aj princom Charlesom: O čom diskutovali?

3.11. 2021 0:01 Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová sa aktuálne nachádza v rámci klimatickej konferencie v škótskom Glasgowe, kde stretla mnohé známe tváre!

"V Glasgowe som hovorila s britským princom Charlesom o ochrane prírody ale aj o príležitostiach, ktoré zelená transformácia prináša pre naše ekonomiky a súkromný sektor. Princ Charles spustil iniciatívu pre udržateľné trhy a obchod, do ktorej sa môžu zapojiť aj slovenské firmy," uviedla prezidentka.

VIAC FOTIEK S CHARLESOM V NAŠEJ GALÉRII TU!
Zuzana Čaputová a princ Charles
Zdroj: facebook/@zuzanacaputova

Naša hlava štátu sa rozprávala aj s Kate Middleton. Aj vojvodkyňa totiž rovnako ako Zuzana Čaputová  bojuje za ochranu klímy. Zelené šaty pani prezidentky niesli krásne posolstvo. Mala ich už na návšteve s pápežom Františkom. "Zelenú každý vnímame ako farbu nádeje... Je to aj farba duchovného rastu, preto sme zvolili tento hlboký odtieň, je to odkaz na nový začiatok. Evokuje aj planétu, rastlinstvo, ekológiu, či už exotické pralesné rastliny, ale aj naše borovicové háje. Niekto v tom môže vidieť smaragdovú, ale my sme sa inšpirovali práve týmito lesmi," povedal módny návrhár Boris Hanečka pre diva.sk. Viac fotiek v našej galérii TU.