#Ľudia
Horváthová, Koščová, Mauréry, Rolins
Foto: https://www.instagram.com/zuzamaurery/, https://www.instagram.com/katarina.koscova/, https://www.instagram.com/kvetkah/, https://www.instagram.com/dararolins_vermi/

Známych SLOVÁKOV zneužili na kampaň: Kto stojí za týmto PODVODOM?

29.1. 15:44 Mnohé slovenské celebrity sa stali obeťami podvodu, píše Plus JEDEN DEŇ.

„Prosím vás, toto je jeden kompilát vymyslených blbostí! Nemám s tým nič spoločné! Keby náhodou si niekto chcel niečo objednávať,“ napísala herečka Zuzana Mauréry na svojom Instagrame krátko po tom, ako bolo zneužité jej meno na podvod. Zlú skúsenosť s „chudnúcim biznisom“ však nemá len ona. V minulosti bola na podobný účel zneužitá aj tvár speváčok Katky Koščovej, Dary Rolins, moderátorky Kvetky Horváthovej a mnohých iných. A že ide len o akýsi nepodarený žart, je jasné.  

Zuzana Mauréry dosť schudla.
Zuzana Mauréry dosť schudla.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/Cgqtu2fq_GA/

Aj Katka Koščová výrazne schudla, tak sa v lete minulého roku na jej úkor snažili zarobiť špekulanti a podvodníci. Katka však pohotovo zareagovala a na svojej sieti zverejnila príspevok, kde sa k celej veci vyjadrila. „Rozmohol sa nám tu taký nešvár, na moju mamku včera vyskočila reklama, kde ja propagujem nejaký podivný keto nápoj. Sú tam dokonca moje citácie. Viem, že toto sa bežne deje a ťažko sa s tým bojuje, preto vám chcem povedať, že je to celé klamstvo,” povedala hudobníčka.

Dara Rolins akoby popierala zákony času a predvádza telo, aké by chcela mať azda každá žena. Nič však nie je zadarmo a speváčka sa netají tým, že za jej krivkami je neustály pohyb a zdravá strava. Podľa jednej internetovej stránky však speváčka za svoje hriešne telo vďačí zázračnému nápoju, ktorý sama odporúča.

Spomínaná stránka hlásala, že speváčka nedá dopustiť na nápoj, ktorý zatočil s jej nadbytočnými kilami. Vo zverejnenom interview dokonca priznala, že bola zažalovaná dietológmi a kondičnými trénermi za to, že vyzradila tajomstvo o tomto „čarovnom“ nápoji a pripravila ich tak o zisky. Dare sa mali dokonca vyhrážať a musela chodiť s ochrankou.

Koncom roka 2020 zatiahli do podobného podvodu (aj keď nie chudnúceho) aj speváčku Moniku Bagárovú a jej vtedajšieho partnera Makhmuda Muradova. "Naozaj vám chcem urobiť radosť. Prvý komentár so svojim menom a ten, kto zazdieľa príspevok do piatich skupín, vyhrá 10 000 eur," znel jeden príspevok. Druhý sa odvolával na Covid-19: „POZOR! Náhodne vyberieme ľudí na Facebooku a získate odmenu za 10 minút, aby ste mohli pomôcť komunite, pretože Corona neumožňuje ľuďom pracovať. Napíšte svoje meno a vyberte si písmeno s odmenou, ktorú by ste chceli."

Samozrejme vo všetkých statusoch sa písalo, že nejde o podvod. Po tom, čo príspevok ľudia okomentovali, im mali podvodníci do správy poslať podvodný odkaz na stránku, kam by mali zadať svoje osobné informácie. Samotnej speváčke to nedalo a zareagovala na svojej sociálnej sieti: „Posielate mi, že sa toto objavuje na Facebooku. Nemám s tým nič spoločné, tak buďte opatrní," napísala vtedy Monika.

Obeťou podvodu sa už niekoľkokrát stala aj obľúbená moderátorka Telerána Kvetka Horváthová. Neznámi páchatelia totiž jej fotky už neraz zneužili do reklám, v ktorých sa snažia ľuďom predať nekvalitné výrobky a zarobiť na nich. Blondínka dokonca o tých najväčších kuriozitách pred časom otvorene porozprávala.

V akých falošných reklamách sa už Kvetka našla? Pre pluska.sk pred časom povedala: „Na jar v roku 2020 ma upozornilo pár ľudí, že figurujem v reklame na tabletky proti inkontinencii, v júni 2020 sa ma ľudia pýtali na krém proti kŕčovým žilám, ktorý mi vraj zachránil život, v decembri prišla najmasívejšia podvodná kampaň na čokoládový nápoj na chudnutie – tá trvá dodnes a neskôr falošná reklama na investície, ktorá lákala ľudí na šek so sumou vyše 90-tisíc, ktorý podvodníci prirobili na moje fotky s popisom, že to som vďaka investovaniu zarobila za pár týždňov...“ 

Každopádne, ten, kto stojí za masívnymi „kampaňami“ si isto vždy dobre pomastí vrecká, veď keď už výrobok propagujú známe tváre, musí zaručene fungovať. Žiaľ, kto za podvodom stojí, je zatiaľ otázne. Podľa všetkého to „spískal“ niekto, kto si nedal ani za mak záležať na slovenskej gramatike. Presnejšie povedané, kompilát, ktorý bol vložený do úst známych žien s najväčšou pravdepodobnosťou prekladal internetový prekladač (je plný hrúbok a iných gramatických chýb), takže vinník asi nerozpráva našou rečou. Z najnovšieho príspevku, ktorý sa skrýva za tvárou Zuzany Mauréry, vyberáme: „...nikdy som nebola s telecvičny a nepoužívala som službi dietológov...“