Foto: Instagram/@fero_joke
#Ľudia

Zabávač Fero Joke plánuje leto na Slovensku: Kde dokáže načerpať najviac energie?

19.7. 2020 8:27 Fero Joke patrí k najobľúbenejším zabávačom dneška. Nám porozprával o jeho plánoch na leto a a prezradil aj to, čo ho naučila domáca karanténa.

Ako vyzerajú tvoje tradičné cestovateľské vyhliadky na leto?
Počas posledných rokov sa snažím viac venovať domu, ktorý som si kúpil. Ale keďže more má pre mňa aj mnoho zdravotných benefitov, chodievam aj na jednu takú tradičnú letnú dovolenku. Tento rok ju však neplánujem absolvovať a namiesto nej chcem prejsť tatranskou hrebeňovkou a celkovo tráviť čo najviac času v našich krásnych horách. A dať si trošku digitálneho detoxu.

Teba uzatváranie hraníc zachytilo, keď si bol v zahraničí…
Áno, bol som na ceste po Indii a po návrate som absolvoval aj dvojtýždennú domácu karanténu. Ešte som to stihol, potom by ma čakala tá štátna. Mal som naplánovanú cestu aj na Maltu, ale to sa, pochopiteľne, zrušilo.

Bojíš sa cestovania v blízkom čase?
Mám skôr taký celospoločenský rešpekt. Nebojím sa ani tak o seba, ale skôr toho, že by som mohol byť napríklad šíriteľom nákazy. Radšej sa budem venovať domu a horám, kde dokážem načerpať energiu.

Našiel si v rámci domácej izolácie aj nejaké pozitíva?
Viem, že to bude znieť ako klišé, ale našiel som samého seba. Konečne som sa začal venovať sám sebe a zveľaďovaniu svojho domu, na ktorý som si vzal hypotéku pred piatimi rokmi. Mal som obdobie, keď som úplne vyhorel, a vtedy je veľmi ťažké baviť iných ľudí. Teraz, keď robím radosť sám sebe, je omnoho jednoduchšie robiť radosť aj ľuďom okolo seba.

Vieš si predstaviť, že by si si izoláciu napríklad dobrovoľne zopakoval?
Ideálne by bolo, keby to bolo v Tibete, ale aj tú domácu by som v pohode zvládol znova.

autor:  Martina Havranová