Foto: Getty Images
#Ľudia

Toto je tvár severskej krimi: Jo Nesbø je šarmantný a neuveriteľne sexi! (FOTO)

Foto: Getty Images
#Ľudia

Toto je tvár severskej krimi: Jo Nesbø je šarmantný a neuveriteľne sexi! (FOTO)

22.2. 7:10 V súčasnosti najznámejší nórsky spisovateľ Jo Nesbø sa preslávil predovšetkým detektívkami s Harrym Holom. Ako kráľ severskej krimi vyzerá, je však pre mnohých otáznikom!

Je považovaný za jedného z najlepších kriminálnych spisovateľov dnešnej doby. Tak ho poznáme. No málokto vie, že 60-ročný Jo Nesbø si v mladosti plánoval kariéru futbalistu. A to až do chvíle, kým ho neodstavili problémy s kolenami. A bol aj vojak, hudobník a študent ekonómie. Na vysokej škole sa dostal do kapely, napriek tomu, že ovládal iba tri akordy.

Po škole pracoval - vo dne ako maklér - v noci  hrával s kapelou. Stav, ktorý sa pochopiteľne nedá dlhodobo ustáť. Výsledok? "Útek" do Austrálie, kde začal písať.

Prvá kniha so slávnym knižným hrdinom - kriminalistom Harry Holom - mala veľký úspech. Išlo o krimi román Netopierí muž vydaný v roku 1997. Nasledovali ďalšie mimoriadne úspešné diela s Harrym. Šváby, Snehuliak, Diablova hviezda, Pancierové srdce, Smäd, Nôž,  Spasiteľ, Prízraky, Bohyňa pomsty, Lovci Lebiek... či ďalšie  tituly: Macbeth a Kráľovstvo. 

Jo Nesbø však nie je iba multitalentovaný, on aj výborne vyzerá! POZRITE SI FOTKY.

Diskusia