×
#Ľudia

The Tinder Swindler: Ako si žije a kto je jeho priateľka?

10.2. 2022 23:12 Dokumentárny film o izraelskom podvodníkovi je hitom Netflixu. Ak ste ho ešte nevideli, určite to napravte!

The Tinder Swindler rozpráva príbeh izraelského podvodníka Shimona Hayuta, ktorý využíval dobre známu aplikáciu Tinder na svoje podvody. Dokumentárny film ukazuje, ako ľahko môžete naletieť na zoznamke niekomu, koho vôbec nepoznáte. Shimon vystupoval pod menom Simon Leviev a tváril sa, že je miliardár. Naleteli mu mnohé ženy z celého sveta a zdalo sa, že ide dokonalý podvod, na ktorý mu nikto nepríde. Svoje obete ošklbal o milióny eur a priviedol ich na mizinu. Hovoril im, že je úspešný boháč a obchodník s diamantmi. 

V dokumente vystupujú tri ženy, ktoré našli odvahu na to, aby povedali svoj príbeh. Aj keď ich mohí odsudzujú za to, že boli naivné a chamtivé, ony tvrdia opak. Vraj nechceli nikomu ublížiť, no napokon bolo ublížené im. "Šialené dni. Som neskutočne vďačná za to, že ma konečne vidia ako ľudskú bytosť, ktorou som. Že slzy nie sú slabosťou, ale môžu byť aj liečivé a silné. Odhaliť sa pre také veľké publikum je desivé. A potom vidieť príval podpory je jednoducho úžasné, takže vám všetkým ďakujem!" napísala Cecilie, jedna z obetí, pár dní po zverejnení dokumentu na Netflixe. Nórka si kvôli podvodníkovi požičala dokopy 250-tisíc eur, ktoré doteraz nesplatila. Aktuálne pracuje v nadácii, ktorú založila na pomoc obetiam podvodu! 

FOTKY SIMONA A JEHO OBETÍ NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII TU!

Obete: Pernilla Sjöholm a Cecilie Fjellhøy
Zdroj: David M. Benett

Pýtate sa, prečo si Simonove priateľky brali pôžičky? Nuž, "miliardár" sa tváril, že má nepriateľov, ktorí mu chcú ublížiť a svoje milenky prosil o finančnú pomoc. Nechýbalo ani citové vydieranie. Obetiam sľuboval, že im peniaze vráti. Dokonca sa tváril, že je veľmi štedrý a vypísal im šeky na vyššiu sumu, než mu požičali. Neboli však reálne a ženy sa tak nikdy k svojim peniazom nedostali. Pokračovanie na ďalšej strane.

The Tinder Swindler
Zdroj: instagram/@simon_leviev_official

Video