×
Foto: Martin Tomečko
#Ľudia

Tieto herečky išli kvôli úlohe vo filme za hranicu: Priberali, vychudli na kosť, aj...

10.6. 13:55 Zdá sa vám, že byť slávnou hollywoodskou herečkou = všadeprítomné červené koberce, milióny na účte, pompézne haciendy, úžasné dizajnérske róby a sláva, sláva a ešte raz sláva? Áno, aj to. Ale dosť často je to tiež drina, drina a ešte raz drina.

A neuveriteľné premeny na hranici fyzického zdravia, ktoré sú superhviezdy v mene kvalitných filmových úloh ochotné podstupovať.

Natalie Portman a jej Čierna Labuť
Na Natálke by ste márne hľadali gram tuku navyše v každej fáze jej života. To však režisérovi psychologickej drámy Čierna Labuť ani zďaleka nestačilo. Natalie hlavnú úlohu pomätenej primabaleríny Niny dostala pod podmienkou, že z toho mála, čo obopína jej kosti, schudne desať kíl.

Zdroj: Shutterstock

Usilovná herečka pätnásť hodín denne po dobu jedného roka posilovala, behala, plávala a absolvovala intenzívny tanečný tréning, na ktorého konci mala svaly rovnako vyrysované, ako babenky, ktoré sa baletu venujú od piatich rokov.

Zdroj: Profimedia

Popritom si občas dzobla z mrkvového šalátu, prípadne si dala biely jogurt, uvarenú šošovicu, či zaslúženú odmenu v podobe niekoľkých mandlí. Keď si za túto úlohu kráčala po svojho prvého, vlastnou krvou a potom vykúpeného Oscara, chvalabohu už niekoľko mesiacov normálne jedla, dokonca za dvoch. V brušku sa jej skrýval syn Aleph, ktorého má s francúzskym baletným choreografom Benjaminom Milepiedom. Stretla ho, ako inak, na nakrúcaní Čiernej labute. Kedy stíhali randiť, netušíme.