×
#Ľudia

Po takomto mieste túži každá žena: POZRITE, ako býva modelka Jessica Stam!

18.9. 10:49 Romantický, dievčenský, s dušou a plný svetla. Pohľad na byt modelky Jessicy Stam v srdci New Yorku vás dostane už na prvý pohľad. Predstava, že tu trávite daždivé jesenné počasie pod dekou s knihou, so šálkou čaju v ruke a s výhľadom na mrakodrapy znie priam idylicky.

Nie je tajomstvom, že ceny apartmánov v New Yorku dosahujú astronomické výšky a vlastniť tu čo i len minibytík, kde akurát tak zložíte večer hlavu, vás môže pokojne stáť až milión eur. Napriek tomu je o bývanie v najrušnejšom meste sveta obrovský záujem a dopyt vysoko prevyšuje ponuku.

Vlastným lukratívnym kúskom tohto mesta sa môže pochváliť niekdajšia supermodelka Jessica Stam. Tá je dnes hrdou dvojnásobnou mamičkou, no jej dokonalé nohy ešte donedávna kraľovali svetovým mólam a jej tvár à la barbie zdobila tie najprestížnejšie magazíny. Návrhára Marca Jacobsa dokonca tak očarila, že po nej pomenoval jednu zo svojich ikonických kabeliek – „Stam“. Keď sa ešte ako nová nádejná tvárička modelingu presťahovala z Kanady do Veľkého jablka, vôbec netušila, akým smerom sa jej kariéra bude uberať. Prenajala si s ďalšími dievčatami malý apartmán mimo centra, odkiaľ obiehala všetky kastingy. Stosedemdesiatdeväť centimetrov vysoká kráska na svoje prvé ponuky naozaj nemusela dlho čakať a módne domy sa začali predbiehať, kto ju skôr obsadí do svojej kampane. Jessica síce za prácou lietala z mesta do mesta, New York, v ktorom sídlila jej materská agentúra, však ostal Jessicinou základňou. Prvé kľúče od svojho vlastného bytu dostala ako dvadsaťjedenročná. „Prežila som tu svoje najkrajšie spomienky. Za tie roky som tu zažila mnoho zábavných chvíľ, no spája sa mi aj s relaxom, pretože som si sem vždy po hektickom rozvrhu pracovných ciest, módnych prehliadok a fotení mohla prísť oddýchnuť,“ povedala na margo svojho bývania modelka.

Modelka Jessica Stam
Zdroj: Nicholas Hunt

Milovníčka vintage
Jessicu byt neďaleko Union Square očaril v momente, ako doň prvýkrát vstúpila. Vzdušný loft na siedmom poschodí má vysoké stropy, nadrozmerné okná, dubové podlahy a najmä veľa denného svetla. To bol podľa hviezdy hlavný dôvod, prečo si s realitnou agentkou ihneď potriasla rukou. Na ploche 110 štvorcových metrov sa nachádza jedna spálňa, dve kúpeľne, priestranná obývacia miestnosť a kuchyňa. Dominantou bytu sú však mohutné zasúvacie dvere. Sú ručne vyrezávané z balijského dreva a štýlovo cez ne prechádzate do spálňovej časti. Siahajú až po strop, a keď sú zatvorené, nadobúdajú charakter ozdobnej steny. Obývačka s nábytkom v štýle glamour je doplnená o jedálensky stôl s dizajnovými stoličkami. Jessica Stam, ako veľká fanúšička vintage, si potrpí na dizajny spred niekoľkých dekád a nikdy nevynechá svoje obľúbené bazáre v Soho. Dôkazom toho je aj písací stôl zo 60. rokov, nad ktorým je nainštalovaná netradičná zrkadlová stena. Polica v obývačke je plná sošiek, rodinných fotografií a kníh. Bonusom je zrkadlo zdobiace zadnú stenu knižnice, ktoré predmetom dodáva úplne nový rozmer. Lásku k umeniu cítiť aj zo stien, keďže v byte sa nachádza hneď niekoľko abstraktných obrazov. Konzolový stolík vedľa toho jedálenského hviezda šikovne prerobila na minibar, a tak máte pocit, že tu je využitý každý centimeter bývania. Na opačnej strane sa nachádza prepojená kuchyňa v tmavomodrom vyhotovení s kamennou pracovnou doskou. To najzaujímavejšie však nájdete mimo bytu. „So susedmi tu máme spoločnú strechu s vlastnou bylinkovou záhradkou. Keď niečo varím, odbehnem si po čerstvý tymian či oregano. Varenie tak má skutočné čaro,“ vysvetľuje Jessica.

Návrat ku koreňom
Blondínke síce New York prirástol k srdcu, no počas pandémie sa s partnerom rozhodli trochu spomaliť a ruch veľkomesta vymeniť za tropickú klímu Havaja. „Žijeme na vlastnej farme a dom máme hneď pri oceáne. Máme veľkú záhradu plnú ovocných stromov, o ktorú sa každý deň s láskou staráme,“ povedala modelka, ktorá v minulosti vyrastala na farme na brehu Hurónskeho jazera neďaleko Ontária. „Vždy som milovala vodu a aj moja rodina, takže byť blízko oceánu je pre mňa ako balzam na dušu. Pestujeme aj vlastnú organickú zeleninu a radi varíme jedlá z potravín, ktoré pochádzajú z našej pôdy. Môj otec bol farmár a mama sa starala o domácnosť. Keďže mám šesť bratov, musela vždy pozerať na to, aby u nás jedlo nikdy nechýbalo. Zavárala preto všetko, čo sme nestihli zjesť. Vždy keď nakladám ovocie do fliaš, spomeniem si na tie krásne časy. Bývanie na ostrove milujem a je skvelou rovnováhou medzi rušným New Yorkom, kde sa kvôli práci stále vraciam. Havaj sme si zamilovali, no New York mám navždy hlboko v srdci a považujem ho za svoj druhý domov. Keď aj dnes otvorím dvere svojho bytíka, vždy sa zhlboka nadýchnem. Milujem jeho vôňu. Stráviť tu zopár nocí má pre mňa skutočne terapeutické účinky.“ FOTO BYTU NÁJDETE TU