×
#Ľudia

Smrť SuperStaristu Jožka († 33): Po skoku z okna ešte ŽIL! Z toho, čo povedal, je do PLAČU

10.3. 17:45 Jožko Rakyta († 33) sa zviditeľnil v tretej sérii šou Slovensko hľadá SuperStar, keď sa prebojoval medzi 16 najlepších spevákov v mužskej kategórii.

Spevácku šou vysielanú v roku 2007 však napokon vyhrala Vierka Berkyová. V pondelok ráno obletela Slovenská smutná správa o tom, že Jožko si siahol na život. Ako píše Plus JEDEN DEŇ, jeho smrť si nikto nevie vysvetliť. Jozef v pondelok o 4:27 ráno zverejnil mrazivý status, v ktorom poďakoval dvom konkrétnym osobám. "Radšej sa zabijem sám, ako by to mali spraviť iní…“ napísal na Facebook. Niekoľko kamarátov sa mu snažilo dohovoriť, ale už bolo neskoro. "Na Dúbravskú ulicu v Prievidzi bola dňa 6. 3. o 4:47 vyslaná posádka ZZS k mužovi nezistenej totožnosti, ležiacemu na zemi, ktorý nejavil známky života. Po ukončení neúspešnej resuscitácie posádka konštatovala smrť pacienta a na miesto bol privolaný obhliadajúci lekár. Zásah prebiehal v súčinnosti s privolanou políciou,“ informovalo Operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby.

Čo Jozef vnútorne prežíval, možno dedukovať z jeho mnohých príspevkov, ktoré pridával na Facebook. Práve v nich priznal, čo ho trápilo. "Ach, to som si znova poreval. Film o priateľovi, ktorý odstaví celý svoj súkromný život len kvôli tomu, aby pomáhal svojim naj kamošom, aj keď sa sám trápi, ale nedáva to najavo, namiesto toho len rozdáva radosť okolo seba. Niekto natočil film o mne! A ešte má cez 30 a býva u rodičov a nevie mať partnerské vzťahy, lebo sa ich bojí! Kks, no poreval som si statočne...” napísal na konci minulého roka.

Jožko Rakyta sa rozhodol zrejme pre dobrovoľný odchod z tohto sveta.
Zdroj: Facebook

Po Jozefovej smrti sa denníku Plus JEDEN DEŇ ozvalo viacero jeho blízkych kamarátov a opísali, čo sa v osudné pondelkové ráno dialo. "Keď sme ho našli, ešte žil... Jeho posledné slová boli: "Prepáč, toto som nechcel." Je to pre mňa záhadou. Otvorené vchodové dvere, vysvietený celý byt, všade neporiadok. To sa podľa mňa na samovraždu nepodobá. No je to len môj názor. Mám v hlave toľko otázok, poznali sme sa 12 rokov. Bol mi ako brat," napísala denníku jeho dlhoročná kamarátka. "Skočil z okna, našli ho na zemi pred domom a nie v byte," informovala ďalšia jeho kamarátka. FOTKY JOŽKA Z ČIAS ÚČINKOVANIA V SUPERSTAR AJ JEHO PARTE NÁJDETE V GALÉRII.

Video