Modelka Barbora Brušková
Foto: archiv/Barbora Brušková
#Ľudia

Slovenské a české topmodelky bodujú vo svete! Ktoré z nich chodia po mólach Fashion Weekov?

Modelka Barbora Brušková
Foto: archiv/Barbora Brušková
#Ľudia

Slovenské a české topmodelky bodujú vo svete! Ktoré z nich chodia po mólach Fashion Weekov?

25.11. 22:00 Chodia po najexkluzívnejších prehliadkových mólach a predstavujú trendy na nadchádzajúce sezóny. K módnemu nebu majú o čosi bližšie ako obyčajné smrteľníčky. Predstavujeme vám najúspešnejšie české a slovenské topmodelky, ktoré aktuálne hviezdia na svetových týždňoch módy.

Barbora Stanislavová
Mladá šestnásťročná Bratislavčanka Barbora Stanislavová je v modelingovej brandži známa pod prezývkou Stan. Jej úspešná cesta za modelingovou kariérou sa začala v súťaži Schwarzkopf Elite Model Look 2017. Následne sa objavila v editoriáloch slovenských a českých magazínov, jedným z nich je aj Eva. Medzi jej prvý a zatiaľ najväčší úspech patrí prehliadka s celosvetovou exkluzivitou a následne fotenie pre francúzsky módny dom Céline pod vedením návrhára Heidiho Slimana. Z modelingových kruhov vieme, že značka sa o Barboru zaujímala takmer celý rok pred tým, ako podpísali zmluvu o spolupráci. Medzi najaktuálnejšie úspechy patria prehliadky návrhárov Christopher Kane a Simone Rocha.

Barbora Brušková
Barbora má 23 rokov a pochádza z Partizánskeho. Jej objavenie bolo takmer ako scéna z filmu, keďže jej prácu modelky počas bežnej prechádzky nákupným centrom ponúkol sám spolumajiteľ agentúry Saša Jány práve počas prebiehajúceho kastingu súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2011. Samotná Barbora sa vraj nikdy netúžila stať modelkou, ale osud proste prihral do cesty kariéru, v ktorej sa môže pochváliť väčšími úspechmi ako mnoho dievčat, ktoré pre úspech v modelingu robia čokoľvek. Tak napríklad exkluzívnou prehliadkou pre módny dom Saint Laurent alebo označením múza od samotného Johna Galliana. Pre značku Maison Margiela pod jeho vedením „odchodila“ desiatky prehliadok v New Yorku, Londýne alebo v Paríži. Jej tvár ste mohli vidieť v magazínoch, ako je Elle, Harper’s Bazaar, Numero, Marie Claire, L’Officiel, Cosmopolitan, Grazia, Vogue, ale aj na špeciálnej výročnej titulke Evy. Okrem modelingu sa venuje škole a poézii.

Jana Tvrdíková
Má sladkých osemnásť, žije v Prahe a za relatívne krátky čas dosiahla množstvo obrovských úspechov. Okrem nespočetného množstva nafotených tituliek a módnych editoriálov v časopisoch Dolce Vita, Marie Claire, Elle, Top Fashion a Eva sa jej darí aj na prehliadkových mólach. V roku 2016 sa stala národnou víťazkou sútaže Schwarzkopf Elite Model Look a zároveň aj celosvetovou víťazkou súťaže Elite Model Look. Odvtedy sa stala miláčikom módnych domov ako Chanel, Valentino, Fendi, Ermamo Scervino, Paul and Joe, Yohji Yamamoto. Jej posledným najhorúcejším úspechom je prehliadka Chanel Resort 2020 počas parížskeho fashion weeku.

autor:  Martina Havranová
Diskusia  ()

Video

Diskusia