×
#Ľudia

Slovenka Veronika ide za MREŽE: Šialené, ako z chlapov vymámila takmer 340-TISÍC EUR!

26.3. 22:18 Sila, čomu chlapi uveria, keď vidia peknú ženu!

Veroniku Dragulovú odsúdil Okresný súd v Partizánskom na trest odňatia slobody vo výške 6 rokov a poslal ju do 2. nápravnovýchovnej skupiny. Mladá žena s odvolaním neuspela a rozsudok nad ňou už potvrdil aj Krajský súd v Trenčíne. Podľa obžaloby, ktorú cituje Plus JEDEN DEŇ, si v období od júla 2016 do mája 2019 Veronika požičala od štyroch mužov dohromady až 339 024 eur! Tvrdila, že potrebuje zaplatiť právnikom za rozvod, že eurá jej treba na riešenie svojich zdravotných problémov, na poplatky súdom, na svoju operáciu, na životnú poistku, opravu auta, ale aj na zaplatenie energií.

Veronika podľa prokuratúry s chlapmi manipulovala predstieraním citovej väzby, prísľubu budúceho spoločného života, citovým vydieraním, či vytváraním pocitu viny. "Bol som oslovený poškodenými, ktorí sa vďaka jej konaniu dostali do obtiaží. Ona hrala hazardné hry. Je psychiatricky uznaná za gemblerku. Peniaze vyťahovala od poškodených väčšinou tak, že zneužívala svoje dieťa ako záštitu chorôb, rozvodov, vymyslela si historky, že bola unesená mafiánmi, že je teraz zavretá na záchode, čo bude s jej deťmi," povedal zástupca poškodených Róbert Odráška.

Podľa neho nadväzovala s poškodenými intímne vzťahy a spôsobila im nielen majetkové, ale aj závažné psychické problémy. "Jej modus operandi bolo navodiť vzťah, do toho všade so sebou ťahala dieťa a tí ľudia jej jednoducho verili. Ona na prvý pohľad vypadá inteligentne, pekne, využívala všetky tieto aspekty," povedal Odráška s tým, že žena mala všetko premyslené.

Na vyhľadávanie mužov používala rôzne metódy, osobný kontakt, ale aj internet. "Mužov si vyberala podľa typológie, ženské čaro vedela využiť, dať nádej na vzťah, nemala problém sa k tým mužom aj nasťahovať a žiť s nimi ako rodina. Vyhľadávala ich v robote, cez sociálne siete, cez rôzne zoznamky," uzavrel Odráška s tým, že poškodených môže byť aj viac ako štyria, ktorí sa obrátili na políciu.

Podľa Veronikinho advokáta Juraja Gavalca sa jeho klientka ku skutku priznala a oľutovala ho. "Výsledkom je ten trest, ktorý dnes zaznel na krajskom súde. Každé rozhodnutie súdu treba rešpektovať. Pre tento trestný čin je trestná sadzba 10 až 15 rokov, pričom pri mimoriadnom znížení sa dá znížiť na 5 rokov, čiže tento trest odňatia slobody sme chceli. Dostala 6 rokov," vyjadril sa Gavalec. Rozsudok je právoplatný a súd hneď po verdikte vydal príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody. Ešte vo štvrtok dopoludnia sa Veronika sama prihlásila na polícii v Bánovciach nad Bebravou. VIAC JEJ FOTOGRAFIÍ NÁJDETE V GALÉRII!

Video