Foto: Profimedia
#Ľudia

Scarlett Johansson: Slečna výnimočná

Foto: Profimedia
#Ľudia

Scarlett Johansson: Slečna výnimočná

12.1. 2009 15:34 Patrí k tým, čo nepotrebujú vyvolávať škandály a nasilu na seba strhávať pozornosť, aby sa v Hollywoode dokázali presadiť. Scarlett Johansson má úplne iné páky...

Vyberá si kvalitné filmy (väčšinou).

A podáva v nich pozoruhodné herecké výkony. Hráva prakticky od detstva a oblúkom sa vyhla všakovakým „Prci, prci, prcičkám“, ktoré na ňu striehli v pubertálnom veku. To Scarlett si vie inak vybrať. Už v trinástich sekundovala Robertovi Redfordovi v Zaklínačovi koní ako Grace, ktorá prichádza po úraze na koni o nohu, a keď ju v osemnástich obsadila Sophia Coppola do filmu Stratené v preklade, svet padol na zadok. Úloha zanedbávanej manželky fotografa, ktorá sa cíti sama ako prst v Tokiu, jednom z najľudnatejších miest sveta, jej prihrala hereckého partnera v podobe geniálneho Billa Murrayho. Nezaostala za ním ani o piaď. Preto nech jej je odpustené účinkovanie v céčkovom horore Útok pavúkov, kde sa ukázala rok predtým.

Nehrkoce kosťami. Scarlett je žena.

V pravom zmysle slova. Vo vychrtnutom svete Hollywoodu, kde je normou konfekčná veľkosť nula, preukázala pozoruhodnú odolnosť voči neúprosnému diktátu filmových štúdií a módnych návrhárov. Ona to má evidentne na háku a za svoje oblejšie krivky sa vôbec nehanbí. Práve naopak. Jej hrdosť na vlastné telo dospela až tak ďaleko, že svoje prsia nazýva „moje dievčatá“. Skutočnosť, že takéto sebavedomie v našich zemepisných končinách nazývame skôr egocentrizmom, ju nijako nepripravuje o zásluhy na návrate normálnejšej optiky pohľadu na ženské telo. A pretože sa pravidelne umiestňuje na popredných priečkach rôznych ankiet v mužských časopisoch o najsexi celebritu, dosť dobre nechápeme odhodlanie niektorých jej kolegýň postupne sa premieňať na chodiace stebielka s neúmerne veľkými hlavami.

Dokázala si okolo prsta obmotať aj Woodyho Allena.

Za posledné štyri roky ju obsadil už do tretieho filmu (tým najnovším je Vicky Cristina Barcelona, ktorý je práve v našich kinách a kde hrá s Javierom Bardemom a Penélope Cruz) a kade chodí, tade sa o nej vyjadruje výlučne v superlatívoch. Preto vyznievajú jeho vyhlásenia za ostatný čas, že je síce veľmi dobrá herečka, ale nie je to jeho múza, len ako planá obhajoba pred žiarlivou kórejskou manželkou. Keďže sa pri spomenutí Scarlettinho mena novinármi Woody tvári ako zahanbený adolescent a pri každej zmienke o nej používa slovné spojenia „elektrizujúco sexi“ a „diabolsky inteligentná“, tak naozaj ťažko skryť, že ho tá krásavica, ehm... mimoriadne inšpiruje.

Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra