×
#Ľudia

(ROZHOVOR) Zora sa VZDALA sna o deťoch: Manželovi povedala, že pochopí, ak odíde!

10.12. 2021 9:15 Fitneske Zore Czoborovej (54) osud nedoprial stať sa mamou. Napriek tomu je jej život naplnený láskou vďaka milujúcemu manželovi Petrovi (40). Zora otvorila svoju trinástu komnatu v najúprimnejšom rozhovore pre život.sk.

Každému človeku vstúpila pandémia do života náhle a nečakane. Ako si ty prežila a prežívaš toto obdobie?

U mňa je to také dvojsečné a paradoxné, pretože na jednej strane, samozrejme, aj ja som prišla o prácu. Som v biznise, v akom som, a takisto som žila z podpory od štátu a práce nebolo. Hlavne keď sme nemohli nikam chodiť. Prvý-druhý týždeň to bolo o. k., ale potom to už na človeka prichádzalo. Ale ja som bola pred koronou taká pracovne vyťažená, že som bola veľmi unavená. Uvedomila som si to až potom. Nejakým spôsobom som potrebovala dobiť batériu, pretože som mala osemnásť až dvadsať fitpobytov do roka, robila som dévedéčka dva roky po sebe. To je mravčia práca. Na druhej strane som privítala, že som mohla byť doma, a čo je dôležité, že som mohla byť s rodičmi. Odpravila som ich na chalupu na Záhorí, aby boli v izolácii, a užívala som si to s nimi. Bolo to krásne objavenie, že mám na nich čas. Bola to minca s dvomi stranami: prišla som o prácu, ktorá mi chýbala, ale do detailu som si užila rodičov.

Pre teba to bolo teda oddychové obdobie. U mnohých ľudí však práve počas pandémie trpela psychika… Čo ti pomáhalo?

Máme šťastie, že máme práve tú chalupu. Keď som mala pocit, že je jedného prostredia už dosť, vrátila som sa domov do Bratislavy.

Už si spomínala fitpobyty, ktorým sa venuješ. Tým, že sa nedalo cestovať, si prišla o príjem...

Samozrejme. Ani jeden nemohol byť uskutočnený. Fitpobyty však nie sú gro mojej zárobkovej činnosti. Je to pre mňa, ako sa hovorí, „záľuba na kávičku“. Baví ma to a cítim, že mojím poslaním je edukovať ľudí k zdravému životnému štýlu. Som majiteľka viacerých realít, takže cvičenie je pre mňa stále láskou a koníčkom...

Zora Czoborová miluje módu.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

Siahla si na finančné dno alebo vždy myslíš na zadné vrátka?

Musím sa priznať, že som od rodičov naučená takému životnému štýlu, aký museli mať oni počas socializmu. Vždy sa na niečo šetrilo, ale vždy bolo tých peniažkov dosť na taký normálny život. Vždy rátam s tým najhorším v živote, takže mám naozaj veľké zadné dvierka v zálohe. Našťastie som nezaspávala s pocitom strachu z toho, čo bude. Ale nebolo to príjemné, nemať príjem...

Spomínala si, že fitpobyty nie sú gro tvojich zárobkov. Čo to teda je?

U mňa je to z každého rožka troška. Taká stabilná vec sú reality, ktoré vlastním. Pracujem s rôznymi partnermi aj na sociálnych sieťach. Snažím sa však spolupracovať iba v tej oblasti, v ktorej som doma, a odmietam spolupráce, s ktorými nie som stotožnená. Produkty musím mať najprv na sebe odskúšané.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII TU

POKRAČOVANIE ROZHOVORU NA ĎALŠEJ STRANE

Video