Foto: Lýdia Czakó
#Ľudia

ROZHOVOR s krásnou Martinou Schindlerovou: Rozvod ma naučil žiť v prítomnosti!

Foto: Lýdia Czakó
#Ľudia

ROZHOVOR s krásnou Martinou Schindlerovou: Rozvod ma naučil žiť v prítomnosti!

13.9. 16:59 Martina Schindlerová sa pred rokmi dostala do povedomia vďaka speváckej súťaži SuperStar, v ktorej jej ušlo prvé miesto len o vlások. Po vydaní svojho druhého albumu Čo sa to tu deje! z roku 2008 sa síce stiahla do úzadia, no po desiatich rokoch sa vrátila na výslnie úspešnejšia a krajšia, ako kedykoľvek predtým. V úprimnom rozhovore pre Evu prezradila, ako strávila leto, aké hudobné novinky chystá a aj to, ako sa udržiava vo forme!

Ako si strávila leto? Boli ste niekde na dovolenke?

Leto som mala pestré a oddýchla som si. Dopriala som si hneď na začiatku leta jogový pobyt na Orave so super pozitívnymi ľuďmi. Tam som zresetovala po celom školskom roku. Odporúčam pobyty s cvičením, lebo inak sa človek nedokope na dovolenke toľko hýbať a ten výsledný pocit stojí za to. S deťmi sme tradične boli aj v Chorvátsku, kde sme si užili slnko, more a výhody dovolenky v hoteli. Odkedy som mamou, tak si viem naozaj vychutnať, keď za mňa niekto varí a upratuje, to je pre mňa čaro dovolenky - švédske stoly a roomservice. No a napokon som s deťmi bola aj stanovať, nech máme dobrodružstvo mimo komfortnú zónu (úsmev). Spali sme v takých stanoch s posteľami, ktoré na fotkách na bookingu vyzerali úplne inak, ale užili sme si aj tento typ výletu. Moje deti sú parťáci a veľa sa smejeme.

Začal sa školský rok. Aké veľké sú tvoje deti? Tešili sa na návrat do školských lavíc?

Dcéra ma osem rokov a syn sedem rokov. Čo sa týka školy, netešili sa na povinnosti, ale tešili sa na kamošov, asi ako väčšina detí.

Martina Schindlerová s dcérkou
Zdroj: Instagram.com/@schindlerovamartina

Ako ste zvládli obdobie, keď boli zatvorené školy?

Vydolovala som v sebe ďalšie rezervy trpezlivosti a cieľavedomosti, a prežili sme. Deti by privítali online výučbu aj teraz, z toho usudzujem, že oni z tohto obdobia nemajú traumu, narozdiel odo mňa. Chvíľami to bol u nás doma originál blázninec (úsmev). V jednej izbe prebiehala online výučba môjho syna prváka s anglickými lektormi, v druhej izbe prebiehala online výučba mojej dcéry druháčky s anglickými lektormi, a ja v tretej izbe som viedla online seminár z občianskeho práva procesného pre študentov Univerzity Komenského. Deti mi chodili klopať, čo všetko im nefunguje a s čím všetkým okamžite potrebujú pomôcť, poprípade, že sú odrazu na smrť hladné. Bolo nám jednoducho veselo (smiech).

Nedávno si vydala singel Tanec, ktorý je prvý tanečný v tvojej diskografii. Túžila si trošku po zmene? 

Pieseň ma oslovila už v demo verzii. Super je, že ťa ako poslucháča rozhýbe. Text vymyslel raper Laky, s ktorým som sa osobne ešte nestretla, ale sadol mi. Natočili sme k singlu letný klip a myslím si, že celkovo to vypálilo super, mám z toho radosť. Točili sme s desiatimi tanečníkmi od Miňa Kereša, to bol pre mňa úžasný zážitok, sú to mega talentovaní profíci a príjemní ľudia. Bolo to super vidieť ich ako sa zabávajú na moju pesničku. Je to rozmer, ktorý som ešte nezažila tým, že som doteraz spievala skôr piesne v strednom tempe, aj keď samozrejme tanečná hudba mi je ako mladému človeku blízka.  

Martina Schindlerová v novom klipe Tanec.
Zdroj: youtube.com