×
Foto: R.B.
#Ľudia

ROZHOVOR s Koleníkom: Ako prebiehalo natáčanie Šťastný nový rok 2 a čo si praje pod stromček?

19.12. 2021 7:00 Tvorcovia romantickej komédie ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2 Dobro došli zverejnili videoklip k titulnej skladbe Vezmi si ma. Hlavnú úlohu v ňom stvárnili Táňa Pauhovová a Ján Koleník, ktorého sme pre magazín Eva vyspovedali o priebehu natáčania, aj o tom, ako si predstavuje tohtoročné Vianoce.

Videoklip k skladbe Vezmi si ma vznikol počas nakrúcania filmovej svadby v Chorvátsku. To pôvodne malo trvať dva celé dni, no keďže na konci prvého prišla od mora víchrica, ktorá zničila a poodnášala rekvizity, na realizáciu klipu zostala na druhý deň necelá hodina. „Bola to jediná a posledná možnosť, keď sme mali na pľaci úplne všetkých hercov. Chceli sme využiť autentickosť svadobnej atmosféry. Vzhľadom na to, že sa už stmievalo, mohli sme ísť len na jedenkrát, nakrúcali sme to ako jednozáberovku, bez strihu a v čistej hereckej improvizácii,“ prezrádza režisér filmu a videoklipu Jakub Kroner, ktorý do účinkovania v klipe pozval všetkých hercov, vrátane Janka Koleníka, ktorý nám o celom priebehu povedal viac. 

Autorom skladby Vezmi si ma je hudobník a herec Slovenského národného divadla Daniel Fischer, člen kapely OJV (Orchester Jeana Valjeana). „S návrhom na spoluprácu prišli za mnou tvorcovia filmu, konkrétne režisér Jakub Kroner. Ja a celá kapela OJV sa s ním veľmi dobre poznáme, pretože nám režíroval niekoľko videoklipov,“ spomína na začiatky spolupráce Daniel Fischer, ktorý sa s kapelou OJV v kostýme soba objavil už v prvom filme ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK. „Režisér nám navrhol, aby sme sa objavili aj v letnom pokračovaní. Nečakal som, že to v rámci spolupráce zájde až tak ďaleko,“ smeje sa.

Skladbu tvoril niekoľko mesiacov pred nakrúcaním snímky v čase, keď sa so svojou snúbenicou herečkou Dominikou Kavaschovou tešili na narodenie svojho bábätka. „Chcel som takú pieseň, ktorúby mohol s gitarou zahrať a zaspievať svojej partnerke hociktorý muž v momente, ako sa rozhodne vzťah posunúť na vyšší level. Niečo úprimné a pritom nie patetické. Aby to pôsobilo mierne nemotorne, nie však trápne. Vtipne a pravdivo,“ vysvetľuje hudobník a pokračuje: „Za konečnou podobou piesne Vezmi si ma stojí aj vynikajúci a talentovaný hudobný producent a skladateľ Adam I. Kuruc, vďaka ktorému znie fantasticky.“

Fanúšikovia filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK môžu vidieť v jednom klipe všetky svoje obľúbené herecké tváre – Táňu Pauhofovú, Jána Koleníka, Zuzanu Norisovú, Gabrielu Marcinkovú, Antóniu Liškovú, Aničku Kadeřávkovú, Jiřího Bartošku, Dagmar Havlovú, Emíliu Vášáryovú, Mareka Vašuta, Tomáša Maštalíra i Mareka Majeského. „Stal sa taký malý zázrak a ten zázrak sa, veríme, podarilo zachytiť na kameru,“ dodáva s úsmevom spevák, ktorý mal v tom čase dvojnásobný dôvod na radosť. Krátko pred nakrúcaním klipu sa mu narodila dcérka...ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2 Dobro došli prinesie do slovenských kín spoločnosť CONTINENTAL FILM už čoskoro.

FOTO Z NATÁČANIA A AKO JANKO POKLAKOL SI POZRITE V GAlÉRII TU:

 

Video