×
#Ľudia

(ROZHOVOR) Andrea Verešová: DNES by som ponuku hrať po boku Brada Pitta NEODMIETLA!

19.3. 21:07 Je cieľavedomá a kreatívna, občas trocha netrpezlivá, no zároveň srdečná a rodinne založená. Poznáme ju ako veľmi aktívnu ženu. Má dobre nastavený time management aj rebríček priorít. Vie, čo chce a čo už naozaj nemusí.

Keď sme si dohadovali rozhovor, bola práve v zasneženom Gruzínsku, kde sprevádzala svoju Vanessu na majstrovstvách sveta vo freestyle snoubordingu. S dcérou, ktorá oslávila 15. narodeniny, sú skvelé parťáčky a prednedávnom spolu dokonca nafotili aj reklamnú kampaň. S Andreou sme sa porozprávali o vzácnom vzťahu matka-dcéra, o tom, ako zostať aj v čase prívalu negatívnych správ pozitívne naladená, ale aj o spoluprácach, ktoré jej zmenili život a odštartovali jej kariéru do hviezdnych výšin.

Máte za sebou množstvo exkluzívnych fotení a kampaní. Na ktoré pracovné skúsenosti rada spomínate?
Na spoluprácu s Robertom Cavallim a na veľkolepé módne prehliadky pre Chanel počas milánskeho týždňa módy na slávnych španielskych schodoch. Karl Lagerfeld bol prísny, ale spravodlivý, neskutočne kreatívny a ku mne vždy milý. Veľkým zážitkom bolo aj fotenie pre Giorgia Armaniho alebo Paca Rabanneho, ktorý mal vždy nádherné a na tú dobu dosť extravagantné šaty. Vybavujem si aj výnimočnú ponuku zahrať si po boku Brada Pitta vo filme Helena Trójska. Bola to určite obrovská príležitosť. Vtedy som to nezobrala kvôli škole. Dnes by som už neodmietla.
Prehodnocujete úspechy aj nezdary? Za čo by ste sa pochválili a na čom by ste ešte chceli popracovať?
Pred pár rokmi som sa rozhodla založiť nadačný fond a pomáhať opusteným deťom a deťom z detských domovov. Mám veľkú radosť, že sa aktivity nadácie rozbehli rýchlo a my sme tak mohli pomôcť desiatkam detí. Teším sa aj z vlastnej módnej značky Aver. Má úspech. Stále sa snažím byť zároveň dobrou mamou a tráviť čo najviac času s rodinou. Uvedomujem si, že nemôžem zvládať všetko sama, preto som si dala záväzok, že si nájdem šikovnú asistentku a ďalšiu krajčírku. Budem sa tak môcť viac venovať deťom a záľubám. Navyše, Vanesska ako úspešná športovkyňa veľa cestuje a keďže nechceme, aby v takom mladom veku lietala po svete sama, snažíme sa ju striedavo s manželom sprevádzať.
Spomenuli ste deti z detských domovov. Ako im vieme pomôcť?
Mali by dostať šancu a možnosť rozvíjať svoje nadanie, talenty, možnosť plniť si sny a prežiť krásne a bezstarostné detstvo. Aj málo môže znamenať mnoho. Som rada, keď sa im darí realizovať a uplatniť svoj talent rovnako ako ostatným deťom. Snažíme sa ich motivovať do budúcnosti a podporovať ich vo výbere vysnívaného povolania. Nezaslúžia si nálepku neschopného človeka, od ktorého sa dajú očakávať iba problémy len preto, že nemali rovnaké šťastie ako iné deti. Je na nás, na spoločnosti dospelých, aby sme im pomohli zaradiť sa do normálneho života, aby dostali z našej strany čo najväčšie pochopenie a podporu. Aby sme našli spôsob, ako porozumieť ich minulosti, ich potrebám a pomohli im v samostatnosti, aby bol ich štart do nového života čo najlepší.
Ktorú najdôležitejšou radu ste dostali a odovzdávate ju ďalej?
Nie veci, ale zážitky a ľudia, ktorých stretneme, sú najdôležitejší. V pamäti nám ostanú úsmevy a vtipné momenty. Niekedy sa môže zdať, že výzvy sú nezdolateľné a emocionálne náročné. Ale vždy máme na to, aby sme sa pohli vpred. FOTKY ANDREY SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII TU!

Celý rozhovor si prečítate v aprílovej EVE už 16.3.

Video