×
#Ľudia

Princ Harry v slzách: Stihol sa rozlúčiť so svojou milovanou starou mamou?

9.9. 22:33 Dlhú cestu má za sebou aj vnuk jej Veličenstva, ktorý žije v Los Angeles, píše život.sk.

Kráľovská rodina a celý svet smúti. Sussexovci vo štvrtok večer aktualizovali svoju webovú stránku Archewell, aby odrážala túto správu, a vzdali hold Jej Veličenstvu transparentom, ktorý znel: "Na láskyplnú pamiatku Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety II." Harry sa teraz pripojí k svojmu bratovi Williamovi, ktorého vo štvrtok popoludní videli odchádzať na Balmoral s Andrewom, Sophie Wessex a Edwardom. Princ Charles a Camilla sa vo štvrtok ráno tiež ponáhľali na škótske sídlo spolu s princeznou Annou. Vojvodkyňa z Cambridgea zostala na juhu s Georgeom, Charlotte a Louisom na ich prvý deň v škole, potvrdil hovorca.

Kráľovná Alžbeta zomrela.
Zdroj: Twitter

Harry v čiernom obleku a kravate opustil letisko Aberdeen s hlavou v dlani a cestu do Balmoralu absolvoval autom, píše TheSun. FOTO TU. Podľa skorších správ boli s vojvodkyňou zo Sussexu na ceste do kráľovninho škótskeho sídla spolu. Neskôr však zdroje uviedli, že Meghan zostane v Londýne a princ Harry odcestuje sám. Palác vo štvrtok večer vo vyhlásení oznámil: "Kráľovná dnes popoludní pokojne zomrela na Balmorale."

Smutná správa o úmrtí kráľovnej prišla len dva dni po tom, ako sa Alžbeta stretla na Balmorale s novou britskou premiérkou Liz Trussovou. "Kráľovná Alžbeta II. bola skalou, na ktorej bola vybudovaná moderná Británia. Naša krajina za jej vlády rástla a prekvitala. Británia je vďaka nej takou veľkou krajinou, akou je dnes," povedala Trussová.

Video