Foto: https://www.instagram.com/p/CW8Y9aOKOZB/
#Ľudia

Príbeh výnimočného Róma Daniela dojíma: Vďaka svojej inteligencii uspel v AMERIKE!

5.12. 2021 16:59 Daniel je šikovný chlapec s dobrým srdcom. Darí sa mu v štúdiu a možnosť dostať sa do Ameriky prijal s pokorou. Prečítajte si dojímavý príbeh o jeho ceste...

Osud šikovného Róma Daniela Mucha z Divých makov zaujal verejnosť. "Viem že vyrastám v prostredí, kde nie je všetko ideálne. Rodičia nemajú na to, aby nás všetkých finančne podporovali v štúdiu, a bol by som veľmi rád, keby sa našiel darca, ktorý by ma sprevádzal mojou cestou, až pokiaľ sa mi nepodarí doštudovať. Rád by som potom vrátil iným deťom to, čo bude umožnené mne, zneli jeho slová ešte v roku 2016, keď ešte netušil, že sa jeho sen stane skutočnosťou.

"Pred 5 rokmi sme prijali do Divých makov veselého a vždy usmiateho Daniela, ktorý mal vtedy 12 rokov. Daniel sa dostal na osemročné gymnázium vo Vranove nad Topľou, kde dosahoval výnimočné výsledky. Keď nás minulý rok oslovila organizácia GBE Foundation, že by sa šikovné deti z Divých makov mohli uchádzať o štipendium na ročné štúdium v USA, Daniel nám hneď napadol, ako ideálny kandidát. Musel však prejsť výberovým konaním - napísať esej po anglicky a spraviť pohovor. V jedno ráno mu zrazu zavolali z USA, že je prijatý, do Kalifornie. Boli to silné emócie a zároveň veľmi zmiešané pocity. Nakoniec sa však rozhodol, že ide a keď sa nám s pomocou mentorky podarilo presvedčiť aj Danielovu mamu, aby ho pustila, už bolo všetko jasné," prezradila o osude šikovného chlapca organizácia Divé maky.

Aké boli jeho prvé pocity po príchode do USA?

Článok pokračuje na ďalšej strane

Video