Foto: TV JOJ
#Ľudia

Parišková neprestáva v boji s rakovinou: Choroba zasiahla ďalšieho člena rodiny

5.11. 2021 13:52 Aneta má za sebou náročné obdobie, odkedy ju postihlo zákerné ochorenie. Síce je na tom aktuálne lepšie, nepovažuje sa za vyliečenú, nakoľko sa podľa odborníkov vie rakovina pacientovi znova vrátiť. Šarm v rozhovore informuje o tom, že ju zasiahla po ukončení chemoterapie opäť, no v tomto prípade si našla inú obeť v rodine...

Som rok v remisii. Slovo vyliečená nepoužívam, lebo táto choroba sa rada vracia, je to beh na dlhú trať. V každom prípade som už rok po liečbe a žijem, takže mám radosť.
Aneta Parišková

 

Anete sa neľahko opisuje boj s ťažkou chorobou. Po liečbe pôsobí vyrovnane a snaží sa ísť príkladom ostatným, ktorí to v najhorších chvíľach svojho života vzdávajú. Po roku trápenia ide smelo ďalej a hovorí o svojom zdravotnom stave s pokorou:  "Vlasy sa mi dávajú do poriadku len pomaly, nechty sú stále zničené a podobne. No a rýchlejšie sa mi „vybíjajú baterky“, už toľko nevládzem. Ale aj tak chcem žiť naplno. Keď nie na stodvadsať percent, tak aspoň na tých osemdesiat," tvrdí silná bojovníčka s milým úsmevom.

Na otázku, či je Anetina diagnóza dedičná, odpovedala moderátorka: "Neviem. V prípade lymfómu sa hovorí skôr o životnom prostredí a strese. V našej rodine máme skôr srdcovo-cievne ochorenia, rakovinu doteraz nemal nikto. I keď paradoxne, hneď po tom, ako som ukončila chemoterapiu, diagnostikovali lymfóm aj ďalšiemu členovi našej rodiny."

VIAC SA DOZVIETE NA ĎALŠEJ STRANE

Video