×
#Ľudia

Pamätáte si superstáristku Vierku Berkyovú? Založila NOVÚ cirkev a TAKTO dnes vyzerá!

dnes 16:33 "Slúžim najväčšiemu bosovi a tým je Ježiš Kristus," vraví bývalá superstáristka Vierka Berkyová, píše plus7dni.sk.

Vierkine obrátenie nastalo pred rokmi, keď sa po nej zrazu zľahla zem. Odsťahovala sa do Severného Írska, kde si založila rodinu a začala prednášať o Bohu. „Požehnané meno má Pán,“ týmito slovami odvtedy rozbieha gospelové koncerty kresťanského spoločenstva, niektorými považovaného za sektu. Vierka rozpráva o „znovuzrodení v Ježišovi“. Boha naozaj prijala, až keď vážne ochorel manžel a lekári mu nevedeli pomôcť. „Začala som sa modliť, študovať Bibliu, čítať žalmy a pán ho uzdravil. To bolo to, čo nás veľmi nakoplo," hovorí.

Vierka berkyová
Zdroj: Ladislav Prikler

Dnes dvojnásobná mama zostala v Belfaste, kde s manželom založili „novú cirkev“. Na „uzdravujúce mítingy“ pozývajú predovšetkým tamojších Slovákov a Čechov. „Slúžim najväčšiemu bosovi a tým je pán Ježiš Kristus. V prvom rade mu spievam chvály a potom kážem evanjelium,“ priznala speváčka v kresťanskej talkshow, vysielanej na YouTube. No v poslednom období lieta často aj na Slovensko. „Dnes spievam na festivale, pred troma týždňami som tu bola na kresťanskej konferencii. Veľa som toho odmietla, lebo v Severnom Írsku mám veľa práce. Sme zúčastnení aj na evanjelizácii, teraz na tri mesiace ideme do Anglicka,“ doplnila. JEJ AKTUÁLNE FOTKY NÁJDETE TU.

Prečítajte si aj:

Video