×
Foto: MIROSLAV MIKLAS
#Ľudia

Mórová a Maštalír tvorili 5 rokov pár, teraz spolu točia: Trapas pri posteľnej scéne

11.6. 15:39 Diana Mórová (53) patrí stále medzi naše najlepšie a najobsadzovanejšie herečky. A hoci sa jej v práci mimoriadne darí, v láske už toľko šťastia nemá.

Napriek tomu kývla na ponuku hrať v seriáli, ktorý sa bude točiť vyslovene okolo partnerstva. A jej mužom nie je nikto iný ako jej dávny frajer Tomáš Maštalír (45). Ako sa im spolu nakrúcalo, porozprávala denníku Plus JEDEN DEŇ.

S Tomášom Maštalírom účinkujete v novom seriáli JOJ-ky Tomáš a Diana. Čím vás oslovila táto ponuka? Prešli ste kastingom či rovno určili vás dvoch, že budete hlavní hrdinovia?
– Áno, prebehol kasting. Keď som videla verziu tohto seriálu v Srbsku, pripadalo mi to veľmi vtipné a zaujímavé. Sú to scénky maximálne po dvoch minútach, nemá to žiadny strih, číže keď sa pomýlite v poslednej vete, musí sa to celé opakovať. Potom ma presvedčil scenár, lebo bol vtipný. Nakoniec nás na kastingu vybrali oboch.

Obaja ste dobrí komediálni herci, čiže toto je asi rola šitá na mieru pre vás.
– Na tej kamere to vyzerá inak. V divadle musíte hrať aj pre 20. rad v hľadisku, čiže veľké gestá atď… Pred kamerou, ktorá je veľmi citlivá, je to iná práca. Museli sme vytvoriť humor, ktorý je vtipný 20-ročným divákom, ale aj tým starším. Nie je to ľahké a ešte aj zahrať vtip, ktorý nikoho neuráža a je uveriteľný. Snažili sme sa, aby to bolo také naozajstné.

Riešite vzťahové veci z bežného života, čo sa naozaj dejú medzi partnermi...
– Áno, každý sa tam nájde, na- ozaj, aj 20-roční ľudia. Napríklad je tam scénka, že muž sa má dovtípiť, čo má kúpiť v obchode. No on sa to nikdy nedovtípi (smiech). Každá scénka sa končí zmierlivo.

Držali ste sa presne scenára, či tam máte aj improvizačné prvky?
– Scenár je daný. Niekedy sme si ku koncu niečo sami dodali, Tomáš ma potiahol za vlasy, robil „srandičky“. Buď to nechali, alebo to vystrihli. Niekedy sme tam vložili aj niečo svoje.

S Tomášom spolu hrávate v divadle. V seriáli ste sa stretli prvýkrát? Ako sa vám nakrúcalo?
– Áno. Je to vždy iné. Pred kamerou hráte intímnejšie. Musí to byť naozajstné. Ale tým, že sa poznáme, aj s režisérom Miškom Vajdičkom, tak tvoríme akoby v obývačke, niečo menšie. Pre nás bolo veľmi dôležité, aby to naozaj vyzeralo tak, že sa máme radi. Aby to bolo vtipné, aby to iskrilo, aby to bolo uveriteľné. A nájsť to „normálne“ je veľmi ťažké.

Tomáš a Diana v novom sitkome Tv JOJ.
Zdroj: TV JOJ

Nevybrali vás na kastingu aj preto, že ste kedysi v súkromí tvorili pár?
– Možno tvorcovia mysleli aj na to, že to bude preto zaujímavejšie. Brali sme to z profesionálneho hľadiska. Pomohlo nám to možno v tom, že sme v intímnych scénkach neboli ostýchaví. Práveže sme išli do väčších detailov, aby to bolo uveriteľné, nehanbila som sa pred Tomášom, ani on sa nehanbil predo mnou. Keď točíte posteľové scény, máte tam okolo seba 15 ľudí, zvukár je nad vami, nie je tam žiadne uvoľnenie. Sústredili sme sa len na to, aby to bolo dobré a vtipné.

Spomínate posteľové scénky. Čiže diváci uvidia expartnerov aj v tejto polohe?
– Televízia nemôže ukázať úplne nahé telá, ale boli sme aj polonahí. Vždy je to však kultivovane prekryté.