Melania Trump (50) pochádza z bývalej Juhoslávie, konkrétne z dnešného slovinského mesta Novo Mesto.
S modelingom začala v 16. rokoch. Meria krásnych 180 cm a objavila sa na titulkách časopisov ako Harper´s Bazaar, Vanity Fair, Vogue, GQ či Sports Illustrated Swimsuit Issue.
Donald a Melania sa spoznali na Fashion Week party v New Yorku v roku 1998, kedy bol Donal ešte ženatý s Marlou Maples. Donald bol na párty v spoločnosti inej ženy, no to mu nebránilo v tom, aby si od Melanii vypýtal telefónne číslo. Iróniou osudu bolo, že mu ho nedala.
Dvojica sa vzala v roku 2005 a svadby sa zúčastnilo niekoľko známych osobností vrátane Clintonovcov, Heidi Klum, Simona Cowella či Puffa Diddyho.
Melania sa vydávala v róbe od Diora za približne $100,000, na ktorých bolo 1500 kryštálov. Šaty sa vyrábali neuveriteľných 550 hodín. Rok po svadbe, teda v roku 2006, Melania získala občianstvo USA.
Hoci ju mnohí podceňujú, Melania je mimoriadne chytrá. Hovorí piatimi jazykmi - angllicky, nemecky, francúzsky, srbsky a slovinsky.
Áno, nafotila akty. Išlo o francúzsky pánsky mesačník, kde sa objavila nahá v posteli vedľa modelky Emmy Eriksson.
Úlohu prvej dámy USA prebrala po Michelle Obama v januári 2017 a bez debaty patrila medzi najkrajšie manželky amerických prezidentov v celej histórii.
Významnú pomocnú inštitúciu prezidentského úradu po Melanii preberá manželka Joea Bidena, sympatická učiteľka Jill.