Na podobné outfity musí Meghan zabudnúť.
Foto: Profimedia
#Ľudia

Meghan už rok žije bez toho, čo kedysi tak milovala: Na takýto krok treba pevnú vôlu!

Na podobné outfity musí Meghan zabudnúť.
Foto: Profimedia
#Ľudia

Meghan už rok žije bez toho, čo kedysi tak milovala: Na takýto krok treba pevnú vôlu!

17.10. 14:04 Krok, pre ktorý by sa niektoré z nás dobrovoľne nerozhodli, dáva v jej prípade obrovský zmysel.

Pred rokom sa Meghan Markle odhodlala k veľkému kroku. Rozhodla sa úplne odísť zo sociálnych sietí, odinštalovala všetky sociálne aplikácie, zrušila účty a prestala sa úplne zaujímať o to, čo o nej ľudia píšu. Čo ju k tomu prinútilo? 

Prinútili ju samotné sociálne siete a ich dopad na jej duševné zdravie. V roku 2019 totiž bola najnapádanejšou a najrozoberanejšou známou osobnosťou na celom svete. Len ťažko si to asi vieme predstaviť a sama Meghan priznala, že to, čo ľudia dokázali vymyslieť, urobiť a napísať, bolo neúnosné. "Bolo to celé také veľké, že si neviete ani predstaviť, aký je to pocit. Pretože mne je jedno, či má dotyčný/á 15 alebo 25 rokov, keď o mne píše veci, ktoré nie sú pravdivé...to, čo to dokázalo urobiť s mojím mentálnym a emočným zdravím bolo zničujúce," vyznala sa Meghan.

Preto sa rozhodla, vrámci ochrany samej seba, na dlhý čas úplne odísť zo sociálnych sietí. Urobila to z čisto osobných dôvodov a už rok tak vôbec nevie, čo sa "tam vonku" deje. A v mnohých ohľadoch to vidí ako prospešné. Vidí totiž, čo sa zo sociálnych sietí stalo a ako sú mnohí ľudia priam závislí, porovnateľne zo skutočnými závislákmi na drogách. Veľmi dobre však vie, že ich vplyv sa dá použiť aj na obchod a rozbehnutie vlastnej značky, no zdôrazňuje, že je potrebné mať to pod kontrolou. Inak vás to pohltí a nebudete vedieť, ako z kola von. 

Meghan to však dokázala a vraj je to oslobodzujúce. Je jasné, že sa vrátiť nechystá. 

Anketa
A čo vy, dokázali by ste žiť úplne bez sociálnych sietí?
  • 79%
  • 10%
  • 11%

Video

Diskusia