Foto: Profimedia
#Ľudia

M. Monroe a jej posledné hodiny: Mrazivé udalosti a náznaky blížiacej sa smrti

Foto: Profimedia
#Ľudia

M. Monroe a jej posledné hodiny: Mrazivé udalosti a náznaky blížiacej sa smrti

28.1. 9:19 Niektorí ľudia ju volali motýľ. Motýle sú pekné, poskytujú radosť a majú veľmi krátky život...

Vlasy viseli rovné a mdlé - taký pohľad by predsa Marilyn neprežila! Zakryli ich preto parochňou, ktorú mala vo filme Mustangy, okolo krku jej uviazali šatku. Telo obliekli do jednoduchých šiat, do tých, ktoré veľmi rada nosila. "Vyzerala nádherne, ako bábika," povedal hosť po herečkinom pohrebe. Jej krásu z druhého brehu potvrdil aj vyšetrovateľ John Miner: "Videl som už tisícky tiel, ale pri nej som bol úplne namäkko. Mal som pocit, že táto mladučká žena by mohla každú chvíľu vstať a odísť z pitevného stola."

Čo sa vlastne skrýva za legendou Marilyn Monroe?
Za všetkou hystériou bolo "iba" obyčajné dievča, ktoré sa stalo umelkyňou - symbolom vášnivej lásky, miláčik celého sveta - a predsa osamelá, nešťastná a pomätená.

Herečka famózne maskovala svoju vážne narušenú psychiku. Z jej posledného rozhovoru pre médiá je však zrejmé, že vo svojom vnútri nesmierne trpela: "Keď ste slávny, akoby ste sa stávali súčasťou ľudských duší, ale iba pre váš vonkajší zjav... Ľudia, ku ktorým takto preniknete, to cítia, a potom sa spytujú, kým vlastne je táto Marilyn Monroe? Je krásne stať sa súčsťou ľudskych snov, ale rovnako túžite, aby vás ľudia prijali preto, aký ste...."

Jej smrť sa stala senzáciou roka, písalo sa o nej hádam viac ako o karibskej kríze. Írsky publicista a držiteľ Pulitzerovej ceny za históriu,  Anthony Summers, vo svojej knihe Bohyňa zhrnul viacero výpovedí a faktov o smrti mladej herečky. Mohla byť Monroe zavraždená? (Článok pokračuje na ďalšej strane)