Lucia Mokráňova
Foto: Instagram/@luciamokranova
#Ľudia

Lucia Mokráňová v úprimnej spovedi: Čím všetkým som si prešla, kým som mala telo snov!

Lucia Mokráňová v úprimnej spovedi: Čím všetkým som si prešla, kým som mala telo snov!

Pamätám si, ako som stála pred zrkadlom a cítila sa úplne zlomená z toho, že neviem, ako schudnúť. Inšpirovala som sa jedálničkami fitnesiek a dookola som jedávala šaláty, tuniaka a ovsené vločky. Tie na kilá. A kúsok horkej čokolády! To som tiež niekde videla. V podstate som nejedla nič iné a pochopiteľne mi to ani nechutilo. Z nevyváženej stravy som bola stále unavená a keď som prišla domov z práce, všetku frustráciu som zajedla. Energia na pohyb žiadna, zato výčitky a depky prichádzali neprestajne.

Úplne najhoršie pre mňa bolo, že ma na moju zmenu začalo upozorňovať aj okolie. Niektorí len tak nežnejšie, že som nejaká „iná“ a niektorí to povedali na plné ústa. Väčšia, silnejšia, oblejšia. Slová, ktoré nechce počuť žiadna žena absolútne nikdy. Svoje telo som začala skrývať pod neforemné oblečenie a okolo pása som nosila mikiny.

Asi aby si niekto náhodou nevšimol, že mám väčší zadok. Keď sa na to spätne pozriem, vidím, aké bizarnosti som robila. Necvičila som. Lebo som sa nejako presvedčila o tom, že keď som celý deň na nohách a starám sa o domácnosť, tak to stačí. Z jedla som mala strach, lebo ak priberáte zo šalátov, čo sa stane, ak začnete jesť normálne?

 

Video

Diskusia
#evahriesnedobra