×
#Ľudia

KONIEC Salátovej v Silnej zostave: Neslušné kostymérky a šokovaná Ostrihoňová!

8.4. 8:33 Stálica večernej relácie RTVS Silná zostava opúšťa svoju stoličku. Simona Salátova dala po viac ako roku tiché zbohom divákom talk šou, čo zarazilo nielen divákov, ale aj moderátorku Veroniku Cifrovú Ostrihoňovú, píše šarm.sk.

Čo ju donútilo vzdať sa svojho kresla? Podľa zistení Šarmu sa komička chcela stiahnuť z relácie už dlhší čas. Majsterke vo svojom stand-upovom obore veľakrát neprišlo vhodné komentovať témy či situácie s humorom a musela si hľadať lepšie cestičky na reakcie k téme. Talk šou rieši témy zdravotného postihnutia, holokaustu, závislostí či vojnu na Ukrajine, pri ktorých tuhne krv v žilách a prípadný žart na túto tému by bol pre komičku mediálnou samovraždou. Zo zákulisia relácie vieme, že poprosila režisérku, aby nebola ani v upútavkách. Dokonca sa dielov s drsnými témami ani nezúčastňovala: „Salátová bola dramaturgii vďačná, že nie je súčasťou vážnejších debát, a zároveň oznámila zámer postupne sa vzdialiť od relácie Silná zostava z dôvodu pracovného vyťaženia pri iných projektoch aj v konkurenčných televíziách.“

Relácia Silná zostava už bude bez stálej hostky Simony.
Zdroj: RTVS

Rozpory v zákulisí 

Simona sama prezradila, že dusno bolo aj v kostymérni, pričom si servítku pred ústa rozhodne nekládla: „Za rok spolupráce ma skúšali obliecť dve kostymérky, ktoré občas utrúsili poznámku či komentár na moju postavu. V závere spolupráce sa RTVS úplne dištancovala, čo budem mať v relácii oblečené, pretože sa údajne nenašiel nikto, kto by mohol a vedel pomôcť s oufitmi na moju postavu,“ prezradila komička, ktorá si už za svoj život zažila urážok na svoju postavu, no stále dokážu raniť. 

FOTOGRAFIE NÁJDETE V GALÉRII TU! 

Problémy sa stupňovali


Nezhody priznáva i zaskočená televízia. „Tvorcovia relácie sa pani Salátovej vždy snažili vyjsť maximálne v ústrety, pravidelne sa stretávali a dávali si vzájomne spätnú väzbu tak, aby spolupráca bola pre obe strany komfortná a príjemná. Pre nezhody s prvou kostymérkou produkcia vybrala pani Salátovej druhú kostymérku. Ani tá však s pani Salátovou podľa našich informácií nevedela pre vyťaženosť komičky zladiť termíny pre spoločný výber a nákup oblečenia. Produkcia teda nakoniec nechala pani Salátovej pri výbere oblečenia voľnú ruku a rovnako aj financie na to určené,“ uviedla hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Či zostali s Veronikou naďalej kamarátky sa dozviete na ďalšej strane >>>

Video