Monika Potokárová
Foto: TASR
#Ľudia

"KLUB 27" je plný šialene smutných hviezd! Čo je za záhadným umieraním 27-ročných umelcov?

Monika Potokárová
Foto: TASR
#Ľudia

"KLUB 27" je plný šialene smutných hviezd! Čo je za záhadným umieraním 27-ročných umelcov?

26.11. 9:00 Slovenskom otriasla správa o smrti talentovanej herečky Moniky Potokárovej. Mala 27 rokov.

"27 Club" spája umelcov, ktorí zomreli vo veku 27 rokov. Ich smrť je v mnohých prípadoch záhadná, neobjasnená a terčom častých konšpiračných teórií. Žiadne vedecké štúdie do dnešného dňa nepotvrdili, že by umelci či celebrity mali vyššiu tendenciu zomierať mladí. Veľkú úlohu zohrali drogy.

 

Medzi najznámejších "členov" klubu patria Jim Morrison, Jimi Hendrix, Kurt Cobain či Amy Winehouse. Klub sa stal kultúrnym fenoménom a okrem songov je často spomínaný vo filmoch, či v literatúre.

Amy Winehouse je druhou ženou v tomto klube (Prvou je speváčka Janis Joplin). Amy v časoch najväčšej krízy síce pôsobila ako troska - dobitá, skrvavená, sfetovaná, potetovaná a ktovie čo všetko ešte, ale ako speváčka bola jedinečná, neopočúvaná, jednoducho geniálna!

Amy Winehouse
Amy Winehouse
Zdroj: Profimedia

Kým rodina a fanúšikovia Amy boli jej dobrovoľnou cestou do pekla šokovaní, hudobná história je na podobné prípady hudobných géniov so sebadeštruktívnymi sklonmi už zvyknutá. Jim Morrison, Kurt Cobain, spomínaná Janis Joplin, Jimi Hendrix, Johnny Cash, Pete Doherty... tí všetci dostali od Boha do vienka výnimočný talent, ale nedokázali zvládnuť slávu a popularitu, ktorú im priniesol. Obeťou svojho talentu sú aj:

autor:  Romana Kalická
Diskusia  ()

Video

Diskusia