Katarína Štumpfová
Foto: instagram
#Ľudia

Katka Jakeš našla spôsob, ako SCHUDNÚŤ a znova nepribrať: EVE ho prezradila do bodky!

Katarína Štumpfová
Foto: instagram
#Ľudia

Katka Jakeš našla spôsob, ako SCHUDNÚŤ a znova nepribrať: EVE ho prezradila do bodky!

13.11. 16:11 Jediná norma, ktorú by ste mali dodržiavať, je cítiť sa dobre! Katka Jakeš píše o svojej ceste ku krásnemu telu.

My ženy sme stvorenia večne nespokojné, hľadáme cestu, ako sa svojím vzhľadom priblížiť nejakej aktuálnej norme. Naša postava je kapitola sama osebe. Nechcem mudrovať o diétach, chcela by som vás však trochu inšpirovať tým, čo zabralo u mňa.

Pretože práve zmena vo vnímaní môjho tela a to, že som si ho začala viac vážiť, mi veľmi pomohli. Zníženie hmotnosti bol už len príjemný bonus. Okamžite mi to pridalo na sebavedomí a dobrom pocite zo seba. Moje telo nie je dokonalé, ale ja som ho tak začala vnímať. Mimochodom, môžeme konečne prestať rozprávať o dokonalom tele?

Dara sa nikdy „neprasí“! Buď ako Dara!
Musím sa priznať, že svoju postavu som v časoch aktívnej tanečnej kariéry veľmi neriešila. Jedla som, čo mi prišlo pod ruku. Po pôrode som však rýchlo zistila, na čo sa to všetky ženy sťažujú. Že to proste pri dieťati nejde! Jednoducho, nedá sa cvičiť a dodržiavať nejaké diéty.

Raz, v čase, keď som ešte dojčila, som na Instagrame čítala príspevok Dary Rolins, ktorá sa na margo svojho úžasne pevného tela vyjadrila, že sa nikdy, ale NIKDY „neprasí“. Kým som to prečítala, „zbaštila“ som spokojne svoju tretiu horalku, a ani len náhodou som netušila, že  o pár mesiacov sa práve k tomuto slovu vrátim.

Katka Jakeš má postavičku ako lusk. VIAC FOTO V GALÉRII.
Katka Jakeš má postavičku ako lusk. VIAC FOTO V GALÉRII.
Zdroj: insatgram / @katka.jakes

Cesta k zmene môjho zmýšľania sa začala veľmi náhodne a nevedomky, hlavnou motiváciou bolo zdravie mojej dcéry Izabelky. Keď som jej začala variť príkrmy, čo-to som si naštudovala o zdravom stravovaní pre deti. Nadobudla som mnoho nových poznatkov, ktoré som, samozrejme, aplikovala aj na seba. Jedným, možno tým najdôležitejším, bolo, že zdravá strava je síce skvelá voľba pre každého, no nie vždy ide ruka v ruke s chudnutím.

Mnoho žien  (a ja som k nim predtým patrila tiež) si myslí, že zdravá strava sa rovná diétna strava. Nedokážu schudnúť a sú z toho potom nešťastné. To veľmi dobre poznám, uvediem pár príkladov:  Ovocie je síce plné vitamínov, ale aj plné cukru (fruktózy), a preto, ak chcete schudnúť, nemali by ste ho vraj konzumovať vôbec. (Článok pokračuje na ďalšej strane)

Video

Diskusia