Foto: Jana Karabinoš Fignárová
#Madam EVA

Kamarátky vytvorili perfektnú vzťahovú hru pre dospelákov!

17.3. 2021 7:33 Jedna druhú inšpirujú a dopĺňajú. Fantastický predpoklad, aby vzniklo niečo prínosné, originálne a hravé.

Korona nás naučila všeličo – zrazu vieme šiť, zoznámili sme sa s platformami na videokonferencie a fungujeme ešte multifunkčnejšie než predtým. Lebo musíme. Chýba nám však čosi vzletné. Niečo, za čím sa budeme o niekoľko rokov s hrdosťou obzerať, pretože to vyšlo priamo z nás a nie z toho, čo si vtedy žiadala situácia.

A keďže nám imponuje, ak dokáže byť niektorá z nás kreatívna aj popri home office, online vzdelávaní, varení, upratovaní a robení animátorky, padli nám do oka Košičanky Daniela Choma a Alexandra Hollá. Dievčatá sa spoznali cez deti a tie ich spájajú dodnes. Obe ich rodiny sú prepojené, krpci spolu vyrastajú, maminy podnikajú.

Zdroj: Jana Karabinoš Fignárová

Minulý rok vypustili do sveta prvý spoločný projekt, vďaka ktorému vznikol tento článok – spoločenskú hru pre dospelých čLOVEčina. Obsahuje takmer dvesto kartičiek s otázkami, ktoré nie sú len také hocijaké, ale šikovné, premyslené, občas idúce až na dreň. Hráči, ktorými môžu byť partneri, partia kamarátov, ale pokojne aj kolektív kolegov, si ich postupne ťahajú a odpovedajú na ne.

Podstatné je dodržiavať pravidlá – odpovedať úprimne, neskákať si do reči a vytvoriť si navzájom prijímajúce prostredie. Prečo nás vlastne čLOVEčina zaujala? Pretože sa môžeme o niekom, koho poznáme roky a myslíme si, že ho máme prelúskaného, dozvedieť niečo nové. Pretože dáva možnosť zblížiť sa nanovo, prípadne ešte viac.