Michaela Kocianová
Foto: instagram / @michaelakocianova
#Ľudia

HOT NOVINKA | Kocianová boduje s vlastnou módnou značkou: Čo nenašla v butikoch, navrhla SAMA!

Michaela Kocianová
Foto: instagram / @michaelakocianova
#Ľudia

HOT NOVINKA | Kocianová boduje s vlastnou módnou značkou: Čo nenašla v butikoch, navrhla SAMA!

30.1. 8:50 Topmodelka Michaela Kocianová sa už dlhé roky pohybuje vo svete dizajnérov. Patrí k ženám s výnimočne dobrým vkusom. Kúsky z jej pilotnej módnej kolekcie Farah X Michaela K sú najhorúcejšou módnou novinkou v našich končinách.

Ako modelka si predvádzala cudzie značky a teraz navrhuješ vlastné kúsky. Bolo to vždy tvojím snom?
Často som si robila nákresy oblečenia, ktoré by som chcela mať v šatníku, ale nikde som ho nevedela nájsť. Bolo to moje hobby, a keď som žila v Londýne, presedela som nad nákresmi niekoľko hodín.

Dlho sa mi iba kopili v zásuvke. Raz som s nimi šla do krajčírstva v Bratislave, ktoré sa zameriava na šitie odevov z kože, ale odmietli ma s tým, že oni také veci nerobia. Cez bývalého partnera som sa zoznámila s Yeliz, svojou biznisovou partnerkou, a od začiatku som vedela, že náš vkus a ambície idú jedným smerom.

 Ako by si nám opísala Yeliz Farah?
Je to mladá slečna, ktorá sa narodila v Turecku, ale vyrastala v Prahe. Študovala módu v Prahe, v Paríži a ani neviem, kde všade na svete. Musím povedať, že s Yeliz sme si sadli po ľudskej stránke, čo je veľmi dôležité, ak si s niekým zakladáte biznis. Nemusíte sa báť, že vám hodí polená pod nohy, keď sa nebudete chvíľu pozerať.

A máme veľmi podobné videnie aj v tej kreatívnej sfére. Na začiatku som jej poslala svoje návrhy a následne sme sa dvakrát stretli v Prahe. Niečo sme z nich vybrali, niečo sme vyhodili a začali sme pracovať na kolekcii. Už teraz viem, že ísť do toho s ňou bolo dobré rozhodnutie.

Video

Diskusia
#evahriesnedobra