×
#Ľudia

FOTO: Adela objavila svoju menovkyňu a navštívila ju! Takto vyzerá..

13.12. 2021 15:15 Adela prekvapila fotkou s babičkou, s ktorou ich spája rovnaké meno, bystrosť, a dokonca sú si docela podobné i črtami tváre. Rozdiel medzi nimi teda tvorí len vek a vrásky, ktoré so sebou prináša. Adela Vinczeová prišla pani Adelu Vinceovú navštíviť a venovala jej skutočne krásne slová...

"Predstavujem vám moju o 50 rokov staršiu skoro - menovkyňu Adelu Vinceovú. Táto dáma je veselá a bystrá. Keď bola mladá, rada tancovala. Dnes často hovorí, že nechce, aby s ňou mal niekto starosti. Nerada býva na obtiaž," napísala Adela k fotke na Instagrame.

 

"Aké je to vlastne zvláštne, že sa považujeme za hodnotných, len keď sme pri sile. Keď od rána do večera roztáčame koleso HDP a “produkujeme v produktívnom veku produkty”. Spoločnosť je tak nastavená na výkon a úspech, že sami pred sebou strácame význam, keď už nemáme silu.Tak ja len že - ak máte okolo seba niekoho, kto je “na obtiaž”, odkážte im prosím…Výkonných máme okolo seba dosť. Vy nás učíte tomu podstatnému - obyčajnému bytiu. Neponáhľať sa, pozerať z okna, robiť veci pomaly, prijímať stárnutie tela aj mysle, nenaháňať sa za výkonom. Dávate nám možnosť byť empatickí, citliví voči krehkosti iných, dávate nám príklad v akceptovaní pomoci. Lebo keď dožijeme, budeme ju potrebovať všetci. Ponúkate nám lekciu nelipnutia na iných, keďže tých je vo vašom živote stále menej. Smerujete našu pozornosť k častej samote, v ktorej sme v ozajstnom kontakte so sebou. Toto sú osožnejšie lekcie, než predplatená online prednáška o desiatich krokoch k úspechu. Toto je váš nenahraditeľný “produkt” pre našu spoločnosť. Ďakujeme," pokračovala.

 

 

"Až raz budem aj ja 90 ročná Adela Vinczeová ( už so “z” ), spomeniem si na tú moju menovkyňu. Ako mi s ňou bolo naozaj dobre. Aby som verila tomu, že ani mňa neprišli navštíviť z povinnosti, ale že mám pre druhých ozajstnú hodnotu," uzavrela Adela. FOTKU S JEJ MENOVKYŇOU NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII TU.

FOTO ADELY S PANI ADELOU SI POZRITE V GALÉRII TU