Foto: Instagram @zuzana_caputova, Fashion LIVE!
#Ľudia

Emma Čaputová sa vyjadrila: Tento útok sa týka všetkých, ktorí už zažili šikanu na internete!

24.10. 2021 16:59 Emma Čaputová sa vyjadrila ku kauze, ktorú dnes vyvolal príspevok poslanca Tarabu.

Predseda mimoparlamentnej strany Život-NS Tomáš Taraba dnes na sociálnej sieti uverejnil fotografiu mladšej dcéry Zuzany Čaputovej, ktorá mala cez víkend svoju premiéru na móle v Bratislave. Snímka zachytáva 17-ročnú Emmu Čaputovú, ktorá sa na módnej prehliadke objavila s výrazným umeleckým líčením. "Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú topmodelku," okomentoval ju Taraba.

Na slová nezaradeného poslanca pomerne ostro zareagovala aj hlava štátu: "Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!"

Téme na sociálnej sieti venovala status aj Polícia Slovenskej republiky, ktorá Tarabov príspevok považuje za exemplárny prípad šikanovania cez internet. „Ukážte mi, ktorá veta, z tých pár slov, je šikanovanie?“ reagoval na status polície Taraba. „Skôr toto je šikana mojej osoby v kyberpriestore,“ konštatoval poslanec v obrane.

K obhajobe Emmy Čaputovej sa pridali aj mediálne známe osoby a politici a napokon sa ozvala aj samotná modelka. "Ďakujem všetkým za obrovskú podporu, ktorú ste mi prejavili." Emma Čaputová svojim fanúšikom zanechala aj odkaz.

Odkaz Emmy Čaputovej si prečítate v našej galérii!

Prečítajte si tiež: