×
#Ľudia

Buďte originálne: Mená pre bábätká podľa obľúbených seriálov!

27.2. 14:41 Ste v očakávaní a vyberáte meno pre svoju ratolesť? TOTO je 5 mien pre dievčatká, ktoré ocenia všetky milovníčky seriálov.

1. Maeve

Maeve zo série „Sexuálna výchova“ je nielen mimoriadne inteligentná, ale má aj obrovské srdce. V írskej mytológii je to aj bohyňa vojny, ktorá podľa legendy dáva silu každému, kto ponesie jej meno.
Zdroj: Profimedia.sk, Archív

2. Beth

Beth je v seriáli The Queen's Gambit geniálna hráčka šachu, ktorá sa ho naučí sama hrať v detskom domove a neskôr sa v ňom stane svetovou špičkou. Beth je anglická krátka forma hebrejského mena Elizabeth a znamená „Boh je dokonalý“.
Zdroj: Netflix

3. Daphne

Krásna Daphne stojí v stredobode škandálov a intríg v meste Bridgerton. V závere serialu však nájde šťastie v láske. V gréckej mytológii je Daphne dcérou riečneho boha Peneia v Tesálii.
Zdroj: internet

4. Love

Jedna z hlavných postáv seriálu You, Love, sa vyznačuje svojou obsesívnou milujúcou osobnosťou. V angličtine znamená Love- Láska.
Zdroj: netflix

5. Brida

Brida je odvážna a zároveň temperamentná bojovníčka v seriáli The last Kingdom. Názov pochádza z keltského jazyka a znamená „božský“.
Zdroj: Netflix
autor:  Tina Beblavá