×
#Ľudia

Betka o NAJHORŠOM životnom období: Pre Koleso šťastia som UŠLA zo Slovenska

31.1. 17:35 Krásna Alžbeta Ferencová je talentovaná tanečnica, speváčka a najnovšie dokazuje, že aj vynikajúca herečka. Hviezdi v jojkárskom seriáli Iveta, kde famózne stvárňuje mladú rebelskú Trebišovčanku, ktorá zo všetkého najviac túži dokázať niečo viac a dostať sa z malého mesta preč. A hoci toho v súkromí dokázala už viac než dosť, jej cesta za úspechom nebola vždy jednoduchá.

Alžbeta Ferencová v súťaži Koleso šťastia v roku 2016. Robila asistentku moderátorovi Lukášovi Adamcovi.
Zdroj: TV Markíza

Koleso šťastia ani zďaleka neslávilo také úspechy ako pôvodná verzia z deväťdesiatych rokov. V diskusiách sa diváci neustále sťažovali, že asistentka moderátora Lukáša Adamca Betka je až príliš afektovaná, preháňa to s tančekmi a odkazovali jej, aby ubrala. Nikto však nevedel, čo všetko za tým bolo a aká bola skutočná pravda.

„To moje účinkovanie vôbec nebolo o peniazoch, bola som normálne na kastingu, v Markíze ma poznali a Koleso šťastia bola v minulosti veľmi konzervatívna súťaž. Televízia však prišla s novým nápadom, novým konceptom, ktorý fičí v zahraničí. Chceli, aby to bolo veľmi ‚free‘, aby sa do toho zapojili mladí ľudia, čiže robila som len to, čo mi povedali a čo som mala v zmluve a čo mi hovoril režisér. Veľa ľudí nedokázalo pochopiť, že to nebol môj výmysel a ani to, čo sa tam dialo. Počas natáčania som zažívala, že v jednej chvíli som mala hovoriť tie poučky, mala som sledovať ľudí a do toho, keď som hovorila, tak mi americký režisér do odpočúvania v uchu kričal: ‚Viac, viac, úsmev, tancuj, OMG, be happy!‘ A to bol ten americký štýl, o ktorom si mysleli, že zafunguje aj u nás na Slovensku – a nezafungoval. Mňa však mrzelo, že ma Slováci zlynčovali, akoby som niekomu ublížila a urobila niečo strašne zlé. Mňa to dohnalo až do takého štádia, že som zo Slovenska odišla,“ priznala pred rokom v rozhovore pre českú Evropu 2.

Alžbeta Ferencová v seriáli Iveta.
Zdroj: TV JOJ

„Ale človek vopred nikdy nevie, ako to dopadne. Keď som bola v procese príprav, tak to vyzeralo veľmi dobre. Na to, že my s Lukášom Adamcom sme neboli moderátori, myslím si, že Lukáš to zvládol veľmi dobre. Ale človek sa musí pozerať aj vyššie. Je to ako vo filme. Keď sa vám film nepáči, nie je to iba o hercoch, ale aj o zlom scenári, o zlej réžii a v tomto prípade pochybili aj réžia a strih. Nuž, možno ma na to bola škoda… Vtedy sa za mňa postavili aj skúsení moderátori ako Adela Vinczeová, Viktor Vincze, tam vznikla nejaká brutálna vlna hejtu na Facebooku,“ pokračovala. Ale ako sa hovorí, človeka vpred posúva aj to zlé, aj to dobré. Bety momentálne účinkuje v seriáli Iveta a svojou spontánnosťou, krásou a talentom očarila aj hviezdneho režiséra Jana Hřebejka. A nielen jeho, ale aj divákov. Novinka Iveta totiž valcuje divácku sledovanosť. „Ukrivdená voči mojej krajine už nie som, ale niekedy si na to spomeniem a mrzí ma to, ale všetko sa mení,” dodala.

Zdroj: Pluska.sk