Foto: Eva
#Ľudia

Ako som „balil“ Pamelu

Foto: Eva
#Ľudia

Ako som „balil“ Pamelu

24.1. 2009 13:00 Text Braňo Ciberej Foto Milan Krupčík Na Slovensko prišla iba na skok. Najznámejšia plavčíčka z Baywatchu s červenými plavkami a pravými americkými silikónmi. Aká je? Čo rieši? Vďaka Brunovi, ktorý sa o ňu staral 25 hodín, sa všetko dozviete.

6:00

Kým Pamela raňajkuje niekde v lietadle nad Európou, hľadám oblečenie na moju prácu jej sprievodcu a tlmočníka. Je ochranárka zvierat, kožušiny a koža sú v jej živote tabu. S kožušinami problém nebude, ale ako sa obuť tak, aby som aspoň niekde nemal kožu? Podarilo sa, sadám do auta a idem na vopred dohodnuté miesto.

7:00

Odchádzame na VIP terminál viedenského letiska. Cestou sa rozpúta debata o tom, či Pamela pricestuje v dobrej nálade...

8:00

VIP terminál je v obkľúčení veľkých SUV a množstva ochranky. Zisťujem, že okrem Pamely prichádza aj jeden z amerických ministrov, dohadujeme s ochrankou, ako zaparkovať autá, aby sme náhodou americkým agentom nenarobili životné problémy... Prvá prichádza Pam vo veľmi dobrej nálade, v obtiahnutejších rifl iach a polopriesvitnom tričku. Zoznamujeme sa. Dnes mrzutosť nehrozí... Šťastní nasadáme do auta a smerujeme do Bratislavy...

9:00

Pred hotelom stojí hlúčik novinárov a fotografov. Rozkaz znie čo najrýchlejšie dovnútra, Pam nie je nalíčená, je unavená po ceste a fotografi ju môžu znervózniť. Pam si dá pred tvár kabelku a uteká dnu. Ihneď odchádza na izbu na vrchnom podlaží, ktoré stráži ochranka. Môžeme začať s jej procedúrami. Vyžiadala si celotelovú masáž, manikúru a pedikúru...

11:00

Masérka vychádza z izby. Má pocit, že jej VIP klientka bola spokojná a počas masáže aj zaspala. Nastupuje manikúra a pedikúra... Pam sa však sprchuje, teda čakáme...

12:30

Pam ide spať! Vraj beauty sleep. Keď ona, tak aj ja. Utekám domov na pár minút zaľahnúť. 15:00 Pamela sa prebúdza, jej osobný kaderník a vizážista nastupujú do práce. Preruší ich až príchod diamantových šperkov. Strhne sa diskusia, pretože na prvú časť večera má prichystané šaty od Vivienne Westwood, na druhú vintage kúsok horčicovej farby od Azzedine Alaia. Pam sa zjavne žiariace kamene páčia, je to jasná straka. Doplnky sú vybrané, žalúdok prázdny. Pam mi hovorí, aby som jej objednal niečo na jedenie. Viem, že je vegetariánka, prehrabujem sa v lístku. Zaujme ma šalát, v ktorom leží aj originál parmská šunka, ale tú nahrádzam niekoľkými prísadami. Pam odvetí, že je to v pohode.

17:00

Po neskorom obede, úprave tváre i vlasov, krátkej výučbe slovenských výrazov nastáva čas na niekoľko televíznych rozhovorov.

18:00

Prichádza posledná fáza úpravy na večer, otvára sa prvé šampanské a dokončujú sa vlasy i mejkap.

19:00

Rýchly presun na akciu, všetko dohodnuté a obvolané, šatňa pripravená. Cestou dostávam info, že so šatami niečo nie je v poriadku.

19:30

Pamela zistila, že Vivienne zabudla nad zips došiť babku a dedka, háčiky, ktoré podržia zips i šaty pokope. Kaderník a vizážista objavia zicherku a začnú jej šaty spájať práve ňou. Hovorím, že to ich nemôže udržať, pretože dekolt teda Pamela má a zrejme vyvíja na šaty obrovský tlak. Prichádzam s kostýmerkou, aj s niťou a ihlou. Pamele oznamujem, že ju do šiat zašijeme, a podávam jej šampanské. Súhlasí. Oprie sa o dvere, ja schytím šaty, zatlačím k sebe, počujem povzdych a hovorím: šime. Po pár minútach je po strese.

20:00

Začína sa prenos. Aj keď to už vyzerá, že z dekoltu Pam niečo vyskočí, ona si iba trochu nadvihne šaty a s výrazom „veď by sa nič nestalo“ sleduje program. Pomedzi tlmočenie nesiem pohár šampanského s kockou ľadu. Pamela sa rozčuľuje, že málokto sa v sále zabáva a kričí. Snaží sa rozvášniť aspoň okolité stoly.

22:30

Pamela vyhlasuje meno víťazky, ktoré si so mnou posledné tri minúty dookola opakovala, aby ho vedela vysloviť. Ešte ani nezačali záverečné titulky a Pamela už sedí v aute, smer hotel. Ide sa prezliecť.

24:00

Prezliekanie trvá dlhšie, Pamela obvoláva celú rodinu v Amerike, hovorí mi, že zmeškala nejaký dôležitý zápas svojho syna. Pred odchodom musím ešte z párty priviezť jej kaderníka, aby ju upravil.

01:00

Konečne sa dostávame na párty, platí zákaz fotenia. Ale už o chvíľu dostávam pokyn od manažéra, že nálada je dobrá, Pamela nemá problém sa fotiť ani zabávať. Začína sa jemné šialenstvo, blesky, blesky, kamery, foťáky, mobily... blesky. Popíja sa, fotí, a hlavne debatuje. Bez problémov...

03:00

Pamela spomenula, že keď je tu len na jednu noc, asi by ju nemala prespať, ale užiť si párty na Slovensku. Obávam sa najhoršieho. Odporučil som pokračovať v hoteli... súhlasila... Ešte zohnať všetkých, ktorých si Pam a jej tím vyžiadali so sebou, a môžeme ísť.

03:30

Pamela zapla počítač a hrá sa na DJ-a, nie všetko, čo pustí, publikum ocení. Ale zjavne ju to baví... aj argumentovať, prečo je daný song dobrý...

05:30

Hostia sú už preč. Pamele naznačujem, že už aj zbaliť by sa bolo treba! Pustí ďalšiu pesničku!

06:00

Diskutujeme a pomedzi to opäť nenápadne prehodím, že už by sa fakt mala baliť. Pustí ďalšiu pesničku.

06:15

Zorganizoval som kaderníka, balíme. Pamela pustila ďalšiu skladbu.

06:30

Už má všetko zbalené. Vypínam počítač. Pamela nesúhlasí a uprosí ma ešte na jednu skladbu. O. k., pustil som Aliciu Keys, počas vystúpenia ktorej sa na MTV VMA pobili Pameline lásky – Tommy Lee a Kid Rock. Hovorí mi, že síce jej to pripomína tú bitku, ale jej deťom sa táto pieseň páči, že si ju teda vypočuje.

06:45

Definitívne som vypol počítač, síce až po ďalších dvoch skladbách, ale už schádzame k autu. Nastáva akt lúčenia, odovzdávania pozdravov i poďakovaní... v ruke stískam mobil a volám si taxík. Asi mám dosť.

Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra