Na vrchole slávy dostávala denne aj osemdesiat listov od fanúšikov denne.
Foto: Profimedia.sk
#Ľudia

Ako dnes vyzerá Brigitte Bardot? 86-ročná babička má krásu vpísanú v očiach (FOTO)

Na vrchole slávy dostávala denne aj osemdesiat listov od fanúšikov denne.
Foto: Profimedia.sk
#Ľudia

Ako dnes vyzerá Brigitte Bardot? 86-ročná babička má krásu vpísanú v očiach (FOTO)

9.1. 14:38 Brigitte Bardot, sexsymbol 50. a 60. rokov minulého storočia, bola aj po ukončení svojej hereckej kariéry považovaná za jednu z najkrajších žien planéty.

Ani pribúdajúci vek jej neubral na pôvabe, akurát že z povestnej dračice sa stala príkladom nezávislej ženy, ktorá ani vo svojich 86. rokoch nemieni upadnúť do zabudnutia. Ale poďme od začiatku.

Kto je Brigitte Anne-Marie Bardot? 

  • V detstve si pripadala škaredá. Nosila okuliare a zubný strojček.
  • Od svojich 6 rokov sa pripravovala na kariéru baletky. Vďaka tvrdej práci a nekompromisnej drezúre na tanečnej škole sa naučila za každých okolností vyzerať dobre a stopercentne sa ovládať.
  • Kariéra baletky išla pre úspech vo svete filmu bokom.

    Mladá, nadpozemsky krásna blondínka dala o sebe vedieť v kontroverznom filme svojho manžela Rogera Vadima ...a Boh stvoril ženu (1956). Nasledovali filmy Klenotníci mesačného svitu - tiež v réžii Rogera Vadima (1958), Súkromný život (1962), či Pohŕdanie (1963).

  • Spôsobila revolúciu v móde. Neusmievala sa. Stačili našpúlené pery, výrazne nalíčené oči a dlhá blond hriva. Takto sa zrodili počiatky ikonického štýlu krások 60. rokov, ktorý do sveta módy preniká dodnes.
  • V roku 1973 svoju kariéru ukončila a začala sa venovať právam zvierat. V roku 1985 získala ocenenie Rad čestnej légie, ktorý odmietla prevziať. 
  • Vo Francúzsku patrí k mimoriadne rešpektovaným a populárnym osobnostiam, hoc jej ťahá na 90-tku.

Pozrite sa, ako Brigitte Bardot (86) aktuálne vyzerá.  Prezradíme, že je jednou z tých filmových legiend, ktoré sa ohromne zmenili, no iskra zostala! (GALÉRIA)

Video

Diskusia