×
#Ľudia

Ako byť na leto fit? Takto si formu udržuje Mária Zelinová!

23.6. 13:15 V letnej prílohe Evy sme sa spýtali našej fitness inšpirácie, ako sa dostať do formy. Toto nám prezradila moderátorka Mária Zelinová


Máte nejaký trik, ako si dlhodobo udržať motiváciu chodiť do fitka? Najmä po pár mesiacoch, keď na človeka príde kríza, vyčerpanie, nával povinností… Čo vás nakopne?


Úprimne? Pohľad do zrkadla. Nakopnúť ma vie aj tréner. Vždy mi vymyslí zaujímavé cviky, ktoré super nakombinuje, a po tréningu sa teším, že som to zvládla. Určite odporúčam cvičiť s trénerom, naučí vás správnu techniku a dohliadne na vás. Zo začiatku som nespočetnekrát išla z fitka seknutá a to je niečo, čo sa mi po tréningu pod dohľadom trénera nikdy nestalo. Po mesiacoch ma dokáže nakopnúť aj hudba alebo videá kamošiek z tréningu, hneď mám chuť si ísť zamakať!


S akou frekvenciou cvičenia by ste radili začať?


S takou, ktorá vás zo začiatku „neotrávi“. Treba cvičiť s radosťou a nie z povinnosti. Začínala som dvakrát týždenne fitko a raz joga alebo napríklad korčuľovanie.


Ktoré cviky patria medzi vašich favoritov?


Môj najobľúbenejší cvik je hip thrust, respektíve celkovo cvičenie dolnej časti tela. Naopak, nerada cvičím ruky a chrbát.

Zdroj: Peter Gaman


A čo stravovanie? Akými pravidlami sa riadite?


Teraz skúšam intermittent fasting. Šestnásť hodín počas dňa nejem a tých zvyšných 8 jesť môžem. V podstate som to tak prirodzene mala celý život, ale odkedy pracujem vo Fun rádiu, stále snackujem a neviem sa zastaviť, takže som si nastavila striktné pravidlá. Ak ste si položili otázku, čo s tým má rádio, že stále niečo papám, tak vždy niekto donesie nejaké „šmakocinky“ na recepciu, ktoré sa pomaly jedia celý deň. Okrem pagáčov – tie idú u nás na dračku.


Aké je vaše obľúbené fitjedlo?


Kocky ľadu! Samozrejme, žartujem. Priznám sa, že sa vo fitjedlách až tak nevyznám, pretože sa stravujem normálne. Napríklad som stratila ideály aj o suši ako o „diétnom“ jedle – do ryže v suši totiž ide soľ, cukor aj ocot.


Postupujete pred letom nejaké skrášľujúce procedúry, vďaka ktorým sa potom lepšie cítite v plavkách?


Hovorievam, že opálený tuk vždy vyzerá lepšie. To znamená, že sa buď opálim natretá s minimálnym SPF 30, alebo idem na nástrek – opálenie na počkanie.

Video