Foto: Augeri
#Lifestyle

Zdedili ste prsia po otcovi? Takto ich výrazne vylepšíte

22.2. 0:00 Milé dámy, výraz prsia po otcovi ste už isto počuli. Je to celkom nezdvorilý spôsob, ako vyjadriť, že má niektorá z nás veľmi ploché alebo takmer žiadne prsia. Ak ste aj vy zdedili prsia po otcovi, máme pre vás riešenie. A nebojte sa, nebudete musieť ísť ani pod nôž. Len čítajte ďalej.

Trápenie s prsiami po otcovi

Malé alebo takmer žiadne prsia majú aj svoje výhody najmä pri športovaní, ale je pravdou, že väčšina žien s prsiami po otcovi túži po opaku. Existuje na to kopec dobrých dôvodov, medzi ktoré určite patrí nižšie sebavedomie spôsobené súčasným pohľadom spoločnosti na ženy s menším poprsím. Darmo, od praveku sú v kurze predovšetkým veľké a dobre tvarované prsia.

Nerobme si žiadne ilúzie. S väčším objemom hrudníka je život ženy ľahší. Veď krásne plné prsia ľahko ohúria aj tých, na prvý pohľad nedostupných chlapov. Navyše ani v obliekaní to s malými prsiami nemáme až také ľahké. Podprsenky s malými košíkmi sú väčšinou neforemné a málokedy atraktívne, odstávajú, a nedržia na svojom mieste… No horor. A to už nehovoríme o pekných plavkách. Buď sú určené pre mladé tínedžerky alebo strihy dobre nesedia na vašu postavu. Myslíte si že ste v tom sami? Omyl… Problém s malými prsiami má obrovské množstvo z nás.

Podľa štúdie profesora Virena Swamiho na Univerzite v Cambridgi vykonávanej so 18541 ženami v 40 krajinách v priemernom veku 34 rokov, až 48% žien by chcelo zväčšiť objem svojho hrudníka, a teda považuje svoje prsia za malé. Problém malého poprsia je možné riešiť viacerými spôsobmi a nie vždy musí ísť o skalpel. Predtým ako vám prezradíme viac, sa ale pozrime na to, čo stojí za faktom, že niektorým ženám narastú iba malé prsia, alebo im nenarastú vôbec.

Prečo niektoré z nás zdedili prsia po otcovi?

Vývoj a zmeny tvaru a veľkosti prsníkov sa u žien dejú počas celého života. Už v maternici sa formuje základný mliečny systém. Ten má značný vplyv na vzhľad pŕs. V období puberty začnú vaječníky vylučovať hormón estrogén, ktorý stimuluje rast ženského poprsia. Vďaka tomuto procesu sa v prvom rade zdvihnú bradavky, zväčšia sa prsné dvorce, zmení sa spôsob ukladania tuku a prsia behom letných školských prázdnin zázračne narastú. Ale čo ak sa niečo pokazí?

Za najčastejšie príčiny plochých alebo veľmi malých pŕs sa označuje genetika. Avšak to, že máte malé prsia ešte neznamená, že máte zlé gény. Podľa amerického univerzitného profesora  Nicholasa Erikssona a jeho kolegov, je veľkosť pŕs iba mierne dedičná. Faktorom, ktorý najviac ovplyvňuje rast pŕs sú hormóny a s nimi spojená hormonálna nerovnováha. Tá na jednej strane vzniká, ak žena nemá dostatok hormónu, ktorý spôsobuje rast poprsia alebo na druhej strane má priveľa hormónov, ktoré rast tlmia (Steadyhealth.com). Ak nie ste spokojné so vzhľadom vašich pŕs, máte dnes na výber už zo širokej palety rôznych riešení. Väčšinou si však krásne prsia vyžadujú veľa obetí aj s nezvratnými dôsledkami na zdravie. Čo keby však existovalo aj bezbolestné riešenie?

Takto ich zväčšíte bezbolestne

Silikóny bývajú prvou voľbou. Je to ale správne? Plastická chirurgia prináša rýchly spôsob ako zmeniť “prsia po otcovi” na nádhernú pýchu ženskosti. Využiť môžete zavedenie implantátov, aj prenos vlastného telesného tuku do hrudnej oblasti. Ide o invazívne procedúry, ktoré sa robia pod celkovou narkózou. Sú to plnohodnotné chirurgické zákroky so všetkými dôsledkami ktoré k tomu patria. Výhodou ale je že ak sa operácia podarí, tak výsledky vidíte okamžite.

Na druhej strane treba podotknúť, že ani silikóny nie sú trvalým riešením a po niekoľkých rokoch sú nutné opakované operácie. Krásne prsia sa tak značne predražia. A tú bolesť si budete musieť vytrpieť znova a znova. To vám plastický chirurgovia často zamlčia. Ide predsa o biznis… Bohužiaľ vám zamlčia aj to, že ak si raz dáte silikóny, nie je cesty späť. Po ich vyoperovaní z vašich pŕs ostanú prepytujeme iba franforce. Ako z toho von?

Ak ste sa už niekedy zamysleli nad tým, ako skrášliť vaše poprsie, určite vám už aspoň raz do nosa udreli tabletky na zväčšenie pŕs. Vieme, že to znie trochu obskúrne. Ani my sme na začiatku neskrývali skepsu. Verte ale, že nemusí byť na škodu dať im šancu, ešte pred tým, ako sa nabodnete  na skalpel prvému plastickému chirurgovi, ktorého stretnete. Tabletky dokážu spôsobiť viditeľné zväčšenie, spevnenie a vytvarovanie prsníkov prirodzene, bezbolestne a bezpečne. Majú ale aj nevýhodu.

Tou nevýhodou je, že na konečné výsledky si počkáte niekoľko týždňov. Možno aj preto mnohé z nás nad tabletkami ohŕňajú nosom. Ak ale vydržíte, výsledky stoja skutočne za to. Keď budete mať šťastie, vaše prsia môžu nadobudnúť podobný tvar ako po absolvovaní plastiky. Rozum teda káže, najprv zvoliť tabletky. O plastike môžete uvažovať ako o poslednej záchrane, keď už nič iné nezaberie. Ale pozor! Aj v tomto prípade platí, že treba vyberať s rozumom. Určite nesiahajte po zvláštnych ponukách z bazošu alebo divných liekoch z Číny. Poobzerajte sa radšej po známych značkách. Takých nájdete viacero. Ktoré z nich sú ale najúčinnejšie?

Po dôslednom preverení dostupných možností, sa nám zdá, že tabletky BreastExtra+ stoja za hlbšie preskúmanie a možno aj vyskúšanie.  Zaujalo nás predovšetkým špičkovo navrhnuté zloženie týchto tabletiek. Vďaka tomu sa dá očakávať rýchly a silný nástup účinkov. Koncentrácia účinných látok je v porovnaní s inými tabletkami vysoká  pričom cena je stále prijateľná. Navyše ak by ste predsa len chceli ešte ušetriť, odporúčame tento produkt nakupovať cez internet aby ste získali ďalšie zľavy.

Veľa z nás zdedilo prsia po otcovi. Či už ide o genetiku, alebo nepriaznivý vývoj hormonálnej činnosti v puberte, riešenia tohto nežiaduceho stavu existujú. Splniť si sen o väčších a krajších prsiach pritom nemusí byť spojené s bolesťou a skalpelmi. Pred rozhodnutím rozrezať si prsia sa oplatí vyskúšať aj menej nebezpečné riešenia. Pomôcť môžu tabletky. Hoci budete potom musieť vymeniť šatník za novší, pretože vaše podprsenky i tričká už vám budú tesné, určite to za to stojí. S väčším poprsím bude Váš život radostnejší, možno si skôr nájdete vysnívaného partnera alebo prekvapíte toho súčasného. Každá žena si zaslúži byť obdivovaná, tak prečo nie vy?

Použité zdroje

●   Viren Swami, Study reveals global breast size dissatisfaction: Major worldwide research project discovers that 71% of women are unhappy -- ScienceDaily
●   Eriksson N, Benton GM, Do CB, Kiefer AK, Mountain JL, Hinds DA, Francke U, Tung JY. Genetic variants associated with breast size also influence breast cancer risk. BMC Med Genet. 2012 Jun 30;13:53. doi: 10.1186/1471-2350-13-53. PMID: 22747683; PMCID: PMC3483246.,
●   https://www.steadyhealth.com/medical-answers/causes-of-underdeveloped-breasts-in-women
●   https://megaprsia.sk/ako-zvacsit-prsia/

autor:  PR článok

Video