×
#Lifestyle

WAW, pozrite na TROPICKÉ bývanie celebritného kaderníka: Veď to je hotové BALI!

16.11. 2022 7:37 Čo je krajšia predstava, ako sa každý deň prebúdzať na dovolenke? Hovoriť by o tom vedel celebritný kaderník Jirko Blatný, ktorý si s partnerom Michalom doma vytvorili hotové tropické Bali.

Jednoposchodový dom neďaleko Trnavy z vonku pôsobí nenápadne, no keď otvoríte vchodové dvere, máte pocit, že ste sa teleportovali. Niekam ďaleko a hlavne, do tepla! Prírodné drevo, nápadité dekorácie, jungle tapety a zelené tropické rastliny na vás dýchajú z každého kúta tohto bytu. Tu skrátka chcete bývať!

Z moderna do útulna

Jirko je úspešný kaderník a jeho salón denne navštívia desiatky zákazníčok. Nechýbajú medzi nimi ani zvučné mená šoubiznisu ako Dominika Mirgová či Lucia Mokráňová. Keďže väčšinu času trávi práve v moderne zariadenom salóne, doma chcel mať pravý opak. „Naše kaderníctvo je ladené do sivých luxusných odtieňov. Kedysi to bol môj štýl, no prichádzať domov akoby do toho istého prostredia na mňa začalo pôsobiť, že som stále v práci. Rozhodli sme sa pre kompletnú rekonštrukciu,“ vysvetľuje kaderník.

Predstava o novom bývaní síce nebola úplne jasná, no vedel, na koho sa obrátiť. „Vedľa salónu máme interiérové štúdio a s jeho majiteľkami sme dobrí priatelia. Naša jediná požiadavka bola, že chceme teplé farby, prírodné materiály a chceme sa doma cítiť ako na dovolenke. Vedel som, že babám z LUAL Studio toto bude stačiť a presne budú vedieť, čo máme na mysli,“ vysvetľuje svoju predstavu Jirko. „Pre mňa bolo dôležité aj to, aby bol dom praktický aj na údržbu. Predtým sme mali čiernu lesklú dlažbu, ktorá sa vôbec nedala udržiavať,“ dopĺňa Michal. Keď im o pár týždňov prišiel návrh, neverili vlastným očiam. „Naozaj sme odpadli. Celé to bolo premakané do najmenších detailov a nemenili sme jedinú vec,“ hovorí Jirko. Dvojicu však čakala skúška ohňom – presťahovať sa na pár mesiacov do záhradného domčeka bez sprchy a teplej vody, pretože so psíkmi a na tak krátko nedokázali nikde nájsť podnájom. „Týmto sa chcem poďakovať našim susedom a priateľom, ku ktorým sme sa chodili päť mesiacov sprchovať,“ smeje sa kaderník.

Kamenné steny boli pre dvojicu challenge.
Zdroj: ROBO HUBAČ

Kamenný challenge

V dome sa začalo naplno makať. Ako prvé sa otvoril strop, aby priestor pôsobil veľkolepo a opticky sa zväčšil. Využili sa pôvodné drevené trámy, ktoré sa len ošetrili a namorili. Pridal sa drevený obklad a na rad prišiel asi najväčší oriešok – kamenné steny. „Jednotlivé kusy sú ťažké a nechceli sme, aby medzi nimi vznikali medzery, ale aby do seba zapadali ako puzzle. Veľmi dlho sme nevedeli zohnať ľudí, ktorí by nám vedeli tento obklad urobiť. Až tretia firma sa na to dala,“ spomína Michal. Z výsledku sú dnes nadšení a tento prvok dodáva bývaniu vytúžený „vau efekt“. Pastvou pre oči sú aj špeciálne omietky, ktoré síce pripomínajú hlinené, no ide o novú technológiu trhanej omietky. Po špinavých prácach prišli na rad už len tie príjemnejšie: zariaďovanie. Myslelo sa naozaj na všetko, napokon každá dekorácia v dome je dopodrobna premyslená. Aj keď ich je viac, spolu vytvárajú dokonalú symbiózu. Každá izba má svoju dominantu a čaro, ktorým nadchne. Azda najvýraznejším prvkom sú hojdacie barové stoličky, ktoré dvojici vyrábali majiteľky štúdia na mieru. Krémová hojdacia sieť pred plynovým kozubom je ideálna na leňošenie po náročnom dni. Akoby už teraz celý priestor nepôsobil dosť dovolenkovo, dvojica si nechala kúsok exotiky priniesť aj priamo z Indonézie. „Všetky svietidlá, zrkadlá, taburetky aj nočné stolíky sú z Bali,“ vysvetľuje Jirko. Okrem dekorácií stoja za zmienku aj dizajnové retro keramické vypínače a zásuvky, ktoré už aj tak dokonalému celku dodávajú ten správny šmrnc.

Praktické a nenápadné

Srdcom domu je prepojená kuchyňa s obývačkou a jedálňou, kde dizajnéri opäť stavili na drevené prvky. Kuchynská zástena v sebe ukrýva aj praktickú stránku a za jednou zo skriniek sú ukryté dvere, ktoré vedú do špajzy s práčovňou. Prekvapenie vás čaká aj v kúpeľni, kde opäť dominuje kamenná stena a voľne stojaca vaňa. Na spálni vás zase ako prvý zaujme krémový baldachýn nad manželskou posteľou a masívne nočné stolíky. „Jediná stena, ktorá sa v dome búrala, je zo spálne k šatníku. Chceli sme ho mať prepojený len drevenými lamelami. Pre vysnívaný šatník tak vznikol luxusný priestor,“ vysvetľuje Michal, ktorý sa na záver postaral o všetku zeleň a domovu dodal finálny look. „Nikdy sme si nemysleli, že mať takéto bývanie je reálne. Sami by sme to takto nikdy nedali dokopy. Každý deň sa tešíme chodiť domov, pretože sme tu našli presne to, po čom sme toľko túžili – dovolenkový relax,“ dodáva Jirko. VIAC FOTO DOMU NÁJDETE TU!