Kam zájsť na nákupy v Paríži?
Foto: Rasťo Polenkovič, Eva
#Lifestyle

Vieme, kam zájsť na nákupy v Paríži

Kam zájsť na nákupy v Paríži?
Foto: Rasťo Polenkovič, Eva
#Lifestyle

Vieme, kam zájsť na nákupy v Paríži

26.7. 2009 10:00 Parížanky sú stelesnením módy a štýlu a najlepšie parížske adresy s vychytávkami sa tu dedia z generácie na generáciu.

My sme našli tie, s ktorými budete zaručene in a môžete si ich dovoliť aj v šetriacom režime.

Kde inde ako v Paríži, mekke módy, môžete nájsť viac nádherných šiat a doplnkov? Skúsené obyvateľky hlavného mesta Francúzska, ktoré musia aj napriek fi nančnej kríze zostať verné svojej medzinárodnej reputácii, nakupujú rozumne a vedia presne, kam zájsť, aby ich peňaženky ani debetné karty horko nezaplakali.

Boh žehnaj skladom módnych domov

Takzvané sklady nie sú ničím iným ako krásnymi butikmi so šikovnými predavačkami, útulnými skúšobnými kabínkami, ale hlavne plnými vešiakmi a policami s úžasnými módnymi kúskami s etiketami, na ktorých sa hrdo skvejú čísla od 30 až do 70 percent predstavujúce zľavu z ofi ciálnej ceny. Ak ste dobrodružný typ a vydáte sa na cestu za módou mimo hlavných módnych artérií Paríža, určite si vyberiete zo skladov jednotlivých značiek alebo z butikov šikovných obchodníčok, ktoré ponúkajú široký sortiment so zvučnými menami svetových návrhárov.

Kookai Stock:

Čoraz obľúbenejšia značka ponúka posledné módne trendy za polovičnú cenu vo svojich novozriadených priestoroch na Rue Réamur 82. Skvelá príležitosť urobiť si radosť novým tričkom za 9 eur, pulóvrom za 18 eur či trendy šatami za dvacku!

SR Stock:

Sonia Rykiel, ikona 70. rokov, vždy vedela udržať svoju značku na najvyššej úrovni, a to najmä ultraženskými strihmi šiat. Na Rue d´Alésia 110-114 má táto návrhárka dva butiky. Jeden elegantný a druhý športový, kde vypredáva svoje minuloročné modely s 50-percentnou zľavou.

Espace Saint-Germain:

To, že sa nachádzate vo veľmi nóbl a boháčskej parížskej štvrti (Rue Guénégaud 7) neznamená, že je koniec dobrým obchodom! V tomto výpredajovom butiku na spôsob budoára nájdete džínsy Pepe Jeans alebo nohavice Cimarron za 30 eur, športové pulóvre Earl Jean v rovnakej cene, obrovský kašmírový šál za 60 eur či korzet Lolita Lempicka za 50 eur. Značkové doplnky, prstene a hodinky sú takmer zadarmo (5 eur). Nečudo, že mnoho obyvateliek tejto štvrte skočí do butiku každý deň!

Stock 88:

Rue d´Alésia 88, je jedna z mála adries, kde okrem džínsov Diesel (30 eur), pulóvrov Castelbajac (15 eur) či potlačou zdobených tričiek De Puta Madre nájdete kolekcie topánok, ktoré sa hrdia zvučnými menami: Jimmy Choo, Pedro Garcia, Robert Clergerie... Lodičky Bruno Frisoni, ktoré sme iba nedávno videli na pódiu, budú vaše len za 60 eur. A rovnaký scenár sa opakuje s ružovými a zelenými balerínkami od Prady. Dobrý dôvod striehnuť na kamión prinášajúci nové kúsky každý týždeň!

Klik & chic:

Je jasné, že nie každá z nás má možnosť vyraziť na nákupy do Paríža, aj keď spomenuté adresy lákajú ako med včely. Nezúfajte však, Paríž a jeho móda vám zostávajú dostupné aj vďaka modernej technike a internetu!

Aj z domu môžete uspokojiť túžbu po dobrom obchode. Stačí si na pracovnú plochu pridať adresu www.vente-privee.com. Stať sa členom súkromného klubu fanúšikov módnych značiek, ktorý denne organizuje výpredaje za neuveriteľne nízke ceny, je jednoduché. Členstvo je zadarmo, jediné, čo potrebujete, je pozvánka. Tak sondujte vo svojom okolí alebo opäť – na internete. Na tejto adrese nájdete široký sortiment oblečenia, spodnej bielizne, kabeliek, šperkov, topánok, detského oblečenia, ale aj domácich spotrebičov či gurmánskych pochúťok svetových značiek za tretinovú cenu. Guess, Gucci, Replay, Lise Charmel, Ralph Laurent, Adidas, Nike, Prada, Atika, Weill Women, Pascal Morabito, Mac Douglas, Lancel, Longchamps, Thierry Mugler a iné vám doručia až domov. Množstvo produktov je obmedzené. Jediná nevýhoda tejto stránky je jej verzia výlučne vo francúzskom jazyku. Kurz francúzštiny? Snaživý francúzsky lektor? Určite to stojí za to!

Užitočné know-how:

Do Paríža sa najlepšie, ale hlavne najrýchlejšie dostanete letecky priamo z Bratislavy a Viedne. Letecká spoločnosť Skyeurope má pravidelné linky za dostupné ceny (www.skyeurope.sk). Striehnite na happy hour, ušetríte. Nezabudnite cestovať naľahko, všetko, čo budete potrebovať, nájdete na vyššie uvedených adresách a nadváhu predsa platiť nechcete.

Paríž ponúka obrovské množstvo hotelov, od úplne najjednoduchších až po 5-hviezdičkové paláce. Záleží na rozpočte a vašej vôli uskromniť sa. Kliknite na www.hotels-paris.com, www.hotelaparis.com, www.leshotelsdeparis.fr.

Vo väčšine hotelov je možnosť ubytovania s raňajkami, ale oplatí sa byť odvážnou a hneď ráno vyraziť do ulíc otestovať klasické francúzske raňajky. Vôňa čerstvých croissantov a kávy vás priláka do malebných rodinných pekární či reštaurácií. Vyberte si miesto na slnečnej strane ulice a vychutnajte si jedinečné raňajky pozorujúc život pulzujúci v uliciach Paríža.

V rámci nákupného zhonu sa na obed zastavte v jednej z mnohých pekární a určite si dajte tradičnú bagetu. Francúzi sú vyznávači zdravej výživy, a teda aj v obyčajnej bagete nájdete všetko, čo potrebujete, aby ste bez problémov zvládli popoludnie.

Na večeru si doprajte viac času a neváhajte ochutnať kulinárske pochúťky z rôznych francúzskych regiónov. Medzi obľúbené patrí reštaurácia s kuchyňou juhu J´Go (Rue Drouot 4, www.lejgo.com), ktorá vo svojom dennom menu ponúka husacie a kačacie pochúťky (menu od 16 do 30 eur).

Pre fanúšikov ľahšej stravy je určená bioreštaurácia neďaleko námestia Bastille, veľmi rušného a živého miesta v Paríži, najmä vo večerných hodinách. Une Tarte a Campagne (Rue Reuilly 39) je známe a obľúbené miesto milovníkov zdravého životného štýlu. A s rozpočtom od 15 do 30 eur môžete objaviť aj krásu a lahodnosť kuchyne založenej na biologických produktoch.

Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra