Kvalitný spánok
Foto: iStockphoto
#Lifestyle

Sladké sníčky v lietadle alebo rušnej odletovej hale? Vieme, ako na to!

Kvalitný spánok
Foto: iStockphoto
#Lifestyle

Sladké sníčky v lietadle alebo rušnej odletovej hale? Vieme, ako na to!

26.7. 2018 10:30 Stačí si naštudovať teóriu a mať so sebou správnu výbavu.

1. Vyberte si vhodné miesto. Prvá a biznis trieda to istia, no je nám jasné, že v živote to chodí inak. Ekonomicky a nízkonákladovo. Vpredu býva veľa detí, preto skôr odporúčame miesta vzadu, pri okne. Ak ste však zimomravé, miestu pri okne sa radšej vyhnite, pretože je tam chladnejšie.

2. Zvoľte si pohodlné oblečenie. Ideálny je kašmír, ktorý v chlade hreje, v teple chladí. Počas dlhších letov nezabudnite na kompresívne podkolienky.

3. Notorickí cestovatelia prisahajú na Ostrich Pillow, čo je akási kukla s otvormi, ktorá sa navlečie na hlavu, čím vás izoluje od okolia. Ak nechcete desiť okolitých pasažierov, voľte golier Ostrich Pillow Go, www.ostrichpillow.com.

Sladké sníčky v lietadle alebo rušnej odletovej hale? Vieme, ako na to!
Zdroj: Shutterstock‎

4. Dajte si pohárik koňaku, whisky, alebo hocičoho, čo vás urobí vláčnou. Pozor, nikdy nemixujte alkohol s medikamentami, inak v lietadle dopadnete ako Kirsten Wiig z filmu Dámska jazda.

5. Vyskúšajte esenciálne oleje. Upokojujúca je levanduľa, vetiver alebo valeriána. Dajú sa kúpiť aj cestovné difuzéry, ktoré jednoducho postavíte na tácku pred seba, ale je otázne, čo na to spolucestujúci.

6. Najnovšou spánkovou vychytávkou je upokojujúci Deep Sleep Pillow Spray s čisto bylinnými výťažkami, ktorý zoženiete na www.thisworks.com.

7. Skúste výživové doplnky s obsahom melatonínu. Pozor na dávkovanie, inak hrozia bolesti hlavy, nevoľnosť a psychická závislosť.

8. Alebo si zoberte vrecúško upokojujúceho bylinkového čaju a poproste letušku, aby vám ho zaliala.

9. Letisková spánkológia je hotová veda. Naštudujte si ju na špecializovaných stránkach, napríklad na www.sleepinginairports.net. Najviac sleep friendly letisko: Singapur, Changi.

10. Pri dlhších prestupoch sa vám možno oplatí rezerovať si na pár hodín hotel. Skúste stránku www.byhour.com, ale ešte predtým si overte, či do tranzitnej krajiny nepotrebujete víza.

Zdroj: Redakcia Eva
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra