Foto: PEXELS
#Lifestyle

VIDEO o procesoch po smrti videli desiatky miliónov ľudí: Toto hovorí!

Foto: PEXELS
#Lifestyle

VIDEO o procesoch po smrti videli desiatky miliónov ľudí: Toto hovorí!

10.5. 19:08 Napĺňa vás strach, panika alebo len číra zvedavosť? Video odhaľuje zaujímavé fakty!

Jednoducho povedané, smrť je stav, kedy prestane biť srdce a funkcie mozgu sa zastavia - vrátane tých, ktoré telo udržujú pri živote. Aj tesne po smrti je však mozog schopný vykazovať jemnú aktivitu. Podľa dát výskumníkov z New York University Langone School of Medicine vedomie človeku ostane aj potom, čo telo prestane žiť. 

Istí respondenti z ich vzorky, ktorí sa „zo smrti" prebrali,  popisovali, že vnímali doktorov a sestry a počuli ich konverzáciu, hoci boli práve na prahu smrti. Niektoré detaily, ktoré vlastne nemali ako poznať, potvrdil aj zdravotný personál.

Ale späť na začiatok. Smrťou zaniknú všetky životné funkcie po fyzickej stránke. V prípade biologickej smrti sa poškodí aj mozgové tkanivo, čo spôsobí nedostatok kyslíka. Pri klinickej smrti sa zastavia životne dôležité funkcie organizmu (činnosť srdca, dýchanie), nedochádza však k poškodeniu mozgu.

Zaujímavosťou je, že smrť neznamená definitívnu strnulosť tela. Tkanivá svalov totiž stále pracujú. Pirodzené, aj keď desivé, sú tzv tiky alebo "trhanie" tela. Viac zaujímavostí uvidíte vo videu:

autor:  Romana Kalická