Ilustračné foto.
Foto: NICORETTE®
#Lifestyle

Urobte niečo výnimočné a prestaňte fajčiť s Nicorette®

Ilustračné foto.
Foto: NICORETTE®
#Lifestyle

Urobte niečo výnimočné a prestaňte fajčiť s Nicorette®

31.7. 0:00 Spomínate si ešte na staré čiernobiele filmy? Je ťažké predstaviť si prvorepublikové filmové hviezdy bez cigarety v ruke. Fajčenie bolo moderné a príťažlivé, málokto sa vtedy zamýšľal nad jeho dôsledkami.

Takmer o sto rokov neskôr už klasifikujeme fajčenie ako chorobu a plne si uvedomujeme jeho negatívne účinky na ľudský organizmus. Fajčenie tabakových výrobkov patrí medzi najčastejšie príčiny úmrtí na celom svete. Napriek tomu podľa štatistík fajčí na Slovensku viac ako tretina obyvateľov (Užívanie tabaku na Slovensku, www.uvzsr.sk). Patríte medzi nich? Premýšľali ste o tom, že prestanete a už len čakáte na ten správny deň? A čo tak DNES?

Aké ťažké je prestať fajčiť, vie najlepšie ten, kto sa o to pokúšal. Ak patríte medzi tých, ktorí sa už niekoľkokrát neúspešne snažili zbaviť sa tejto závislosti, pamätajte, že na to nemusíte byť sami. Náhradná nikotínová terapia (NTN) od NICORETTE® pomáha predchádzať túžbe po cigarete a znižuje tak potrebu si zapáliť. Napriek mnohým zrejmým výhodám života bez cigariet potrebujú tí, ktorí prestávajú fajčiť, veľkú podporu, aby si udržali motiváciu a zamerali sa na to, ako za svojím fajčiarskym životom urobiť hrubú čiaru.

NICORETTE® GUM.
NICORETTE® GUM.
Zdroj: NICORETTE®

Každý z nás je iný, preto aj každému vyhovuje iná forma nikotínovej liečby. Už mnoho rokov podporujeme fajčiarov, ktorí chcú skoncovať s fajčením alebo znížiť počet vyfajčených cigariet, a vyvinuli sme sortiment liekov, ktoré tento cieľ pomáhajú dosiahnuť rôznym typom fajčiarov. Liečivé žuvačky NICORETTE® GUM umožňujú rýchle vstrebanie nikotínu a sú dostupné v troch príchutiach: klasická (Classic Gum), svieža mäta (Icemint Gum) a ovocná (FreshFruit Gum). Ak chcete dať zbohom horúcej chuti cigaretového dymu, liečivé žuvačky sú pre vás tou pravou voľbou.

NICORETTE® Spray.
NICORETTE® Spray.
Zdroj: NICORETTE®

NICORETTE® Spray a NICORETTE® Spray s príchuťou lesného ovocia znižujú túžbu fajčiť už po 30 sekundách pri použití dvoch dávok. Dávkovač je približne rovnako veľký ako malý mobilný telefón, takže sa pohodlne a bez problémov vojde do vrecka či kabelky. Transdermálne náplasti NICORETTE® invisipatch zabezpečujú organizmu stály prísun nikotínu až 16 hodín počas aktívnej časti dňa. Nedodávajú nikotín do tela v noci, vďaka čomu nerušia spánok. Sú polopriehľadné a diskrétne. Vhodná je tiež kombinovaná terapia, pri ktorej si nalepíte nikotínovú náplasť, ktorá látku do tela uvoľňuje pomaly. Pri akútnej chuti na cigaretu ju potom skombinujte s 2 mg liečivou žuvačkou alebo s orálnou aerodisperziou. Stačí už len začať!

NICORETTE® invisipatch.
NICORETTE® invisipatch.
Zdroj: NICORETTE®

Liečivé žuvačky Nicorette® Classic Gum; Nicorette® FreshFruit Gum; Nicorette® Icemint Gum, orálna roztoková aerodisperzia Nicorette® Spray s príchuťou lesného ovocia 1mg/ dávka a orálna roztoková aerodisperzia Nicorette® Spray 1mg/ dávka obsahujú nikotín a sú určené na podanie do úst. Transdermálne náplasti Nicorette® invisipatch 25 mg/ 16 h; Nicorette® invisipatch 15 mg/16 h; Nicorette® invisipatch 10 mg/16 h obsahujú nikotín a sú určené na podanie na kožu. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa alebo sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Držiteľ rozhodnutia o registrácii lieku: McNeil AB, SE. Miestny zástupca v SR: Johnson & Johnson, s.r.o., Karadžičova 12, 821 08 Bratislava. SK-NI-2000020

autor:  PR článok

Video

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

#evahriesnedobra