V obývačke sa krásne prelínajú prírodné materiály a zaujímavé farby.
Foto: Instagram/@tamaraheribanova
#Lifestyle

Tamara Šimončíková Heribanová zakotvila v Portugalsku: AHA, aký ÚŽASNÝ byt má v Lisabone!

Tamara Šimončíková Heribanová zakotvila v Portugalsku: AHA, aký ÚŽASNÝ byt má v Lisabone!

„Vybrali sme si malebnú časť Lisabonu, ktorá ulicami pripomína Paríž pred dvadsiatimi rokmi. Je to štvrť, kde je veľa parkov, kaviarničiek a kvetinárstiev. Ráno zabehnem do pekárne, kde ma už poznajú, v zelovoci oproti nakúpim, u Anny na rohu v malom bistre obloženom farebnými azulejos (tradičnými portugalskými kachličkami) si dám čerstvo odšťavený pomarančový džús.

POZRITE SI GALÉRIU.

Vždy som túžila žiť v starom meštianskom byte s vysokými stropmi, kazetovými dvermi a drevenou podlahou. V byte, ktorý by mal veľké okná a balkónik, na ktorom by dozrievali olivy. To sa nám sčasti podarilo, keď sme sa minulý rok nasťahovali do slnečného bytu, ktorý mal príjemnú atmosféru, aj keď bol nezariadený. Hľadali sme miesto, ktoré by nás očarilo na prvý pohľad, a tak sme niekoľko mesiacov absolvovali obhliadky po rôznych častiach Lisabonu. Toto miesto nás hneď chytilo za srdce,“opisuje atmosféru Tamara.

Na každom DETAILE ZÁLEŽÍ
Byt Tami a Braňa pripomína tak trochu francúzske a talianske filmy zo šesťdesiatych rokov. Veľký, priestranný, s dokonalými detailmi špecifickými pre prímorské oblasti. „Milujem na ňom vnútorné drevené okenice typické pre Lisabon, ktoré v lete udržia príjemný chlad a v zime pôsobia ako izolácia. V byte sú pôvodné zrkadlá, mramorové umývadlá, v kuchyni kamenný komín, tak ako aj všetky dvere, podlahy a jemné štukatúry. (Článok pokračuje na druhej strane)

Video

Diskusia
#evahriesnedobra