×
#Lifestyle

Tento týždeň sa dočkáme premiéry filmu Známi neznámi: O čom bude?!

×
#Lifestyle

Tento týždeň sa dočkáme premiéry filmu Známi neznámi: O čom bude?!

2.8. 14:00 Do kín prichádza dlho očakávaný film Známi neznámi, v ktorom hrajú Tomáš Maštalír, Petra Polnišová či Táňa Pauhofová. Slovenská premiéra je naplánovaná na štvrtok 5. augusta. Tešíte sa? My veľmi!

Komédia s trpkou príchuťou o partii českých a slovenských priateľov, ktorí sa schádzajú v byte, aby oslávili príchod Nového roka, nastavuje zrkadlo spoločnosti. "Je to filmový príbeh, ktorý pozeráte a hovoríte au! Viete sa vcítiť do väčšiny postáv príbehu, lebo sa to stalo aj vám. A keď nie, tak sa vám to skôr či neskôr stane," hovorí producentka filmu Wanda Adamík Hrycová.

Počas večera sa totiž medzi filmovými priateľmi zrodil zdanlivo nevinný nápad: vyložiť mobilné telefóny na stôl a nahlas zdieľať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe (ne)smieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi...?

Film Známi neznámi.
Zdroj: Známi neznámi /ofic.

Svoje o tom vie aj obľúbená herečka Petra Polnišová: "Mnohokrát som vďaka svojej nepozornosti poslala esemesku osobe, ktorá ju nemala dostať," smeje sa. A keďže sa na filme podieľa ako koproducentka, trailer videla medzi prvými: "Pozývam vás, aby ste si ho pozreli. My zatiaľ pracujeme ako včely na tom, aby ste film Známi neznámi videli v kinách,“ neskrývala nadšenie pred mesiacom. A pridávajú sa k nej aj ďalší herci, vrátane Tomáša Maštalíra či Kláry Isovej.

Z filmu Známi neznámi
Zdroj: Známi neznámi

Adaptácia svetoznámej predlohy Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) režiséra Paola Genovesa má najviac lokálnych remakov v histórii kinematografie a je zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov. Film získal niekoľko prestížnych filmových ocenení, ako Najlepší scenár pre medzinárodný hraný film na filmovom festivale Tribeca 2016 či David di Donatello Awards za Najlepší film a Najlepší scenár.

Slovenskú adaptáciu scenára pripravili Petr Jarchovský – český scenárista filmov Pelíšky, Želary, Občiansky preukaz, Učiteľka a režisérka filmu Zuzana Marianková. Producentsky ho zastrešuje Wanda Adamík Hrycová, koproducentmi sú Petra Polnišová a Juraj Brocko.

Film prináša do kín spoločnosť ITAFILM. Partnerom filmu je PSS, Prvá stavebná sporiteľňa.

FOTKY K FILMU NÁJDETE TU!